Lata doświadczeń w biznesie

Jak wybrać ładowarkę indukcyjną?

Jak wybrać ładowarkę indukcyjną?

Z roku na rok rośnie w Polsce zainteresowanie urządzeniami bezprzewodowymi. Jeszcze nie tak dawno ładowarki telefoniczne mogły charakteryzować się różnorodnymi końcówkami, działały jednak wyłącznie przewodowo. Dziś jednak prym wiedzie standard microUSB, a do głosu coraz częściej dochodzą ładowarki bezprzewodowe charakteryzujące się tym, że pozwalają na ładowanie telefonu bez konieczności podłączania go z wykorzystaniem kabka.

Ładowarka indukcyjna i jej działanie

Ładowanie indukcyjne nazywane też bezprzewodowym przeważnie korzysta z tak zwanego standardu QI. Ten zapewnia kompatybilność sprzętu z urządzeniami mobilnymi. Samo działanie nie jest nowe bazując na zjawisku opisanym jeszcze przez Nikolę Teslę. Prąd przepływa przez znajdującą się w ładowarce cewkę nadawczą i ma możliwość wytworzenia pola elektromagnetycznego. Te z kolei indukuje w cewce odbiorczej umieszczonej w telefonie właściwe napięcie. Dobrze jest jednak w tym momencie podkreślić, że mówiąc o ładowaniu indukcyjnym wcale nie mamy na myśli takiego, które byłoby w pełni bezprzewodowe. Jeśli ma być skuteczne, sama ładowarka musi zostać najpierw podłączona do gniazdka. Jeśli chcemy z niego korzystać, powinniśmy też pamiętać o tym, aby telefon był umieszczony albo na płytce, albo w niewielkiej odległości od niej. Jeśli o tym zapomnimy, proces ładowania będzie przerwany. Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniem, które może się okazać szczególnie atrakcyjne w biurze. Z łatwością można w nim odkładać telefon, gdy nie wykorzystuje się go do prowadzenia rozmów.

Kiedy stosować ładowarkę indukcyjną?

Obecnie szybkie ładowanie baterii to już nie coś nowego, ale standard. Niestety, musimy liczyć się z tym, że ciągle jeszcze nie można mówić o takiej możliwości w odniesieniu do każdego telefonu komórkowego. Jeśli więc chcemy wiedzieć, czy jest to możliwe w odniesieniu do sprzętu z jakiego korzystamy, dobrym pomysłem okaże się analiza specyfikacji przygotowanej przez samego producenta telefonu. Na szczęście, nawet brak takiej możliwości w samym telefonie nie oznacza, że musimy rezygnować z ładowania indukcyjnego. Zdecydowana większość modeli może być ładowana w ten sposób dzięki wykorzystaniu specjalnej nakładki, choć należy liczyć się z tym, że jej zakup będzie generował dodatkowe koszty.

Jak wybierać ładowarki indukcyjne?

Ładowarki indukcyjne do telefonów są dostępne w ofercie wielu różnych marek. Można więc spodziewać się, że kolejne z nich dość znacząco będą się różnić między sobą. Gdy więc zastanawiamy się, na jakie rozwiązanie się zdecydować, kluczowe znaczenie powinien mieć dla nas materiał, z jakiego są wykonane. Im bardziej jest on wytrzymały i solidny tym lepiej. Jest to najlepsza gwarancja trwałości urządzenia, w które chcemy się zaopatrzyć. Należy też upewnić się, że powierzchnia ładowarki jest antypoślizgowa. Jeśli producent o to nie zadbał może się okazać, że już lekkie uderzenie w urządzenie doprowadzi do upadku telefonu. Przyda nam się również pewna troska o design urządzenia zwłaszcza, jeśli chcemy z niego korzystać w pracy. Kwestia reprezentacyjna nie jest wcale pozbawiona znaczenia.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!