Lata doświadczeń w biznesie

Rośliny bezpieczne dla kota i oczyszczające powietrze - jakie wybrać?

Rośliny bezpieczne dla kota i oczyszczające powietrze - jakie wybrać?

​Jak powszechnie wiadomo, rośliny są niezwykle zdrowe dla ludzi ze względu na dużą produkcję tlenu i możliwość oczyszczania powietrza. Okazuje się jednak, że niektóre z nich mogą być trujące dla kotów, które chętnie je podgryzają czy zjadają ich liście. Jakie rośliny wybrać, aby jednocześnie oczyszczały powietrze i były bezpieczne dla naszego zwierzaka? Dowiesz się z naszego artykułu.

Kwiaty trujące dla kotów - czego unikać?

Wiele gatunków kwiatów, które chętnie wybieramy do naszych domów ze względu na to, że to rośliny oczyszczające powietrzetrujące dla naszych zwierząt. To popularna dracena, azalia, popularna gwiazda betlejemska, alokazja, żyworódka, cyklamen, amarylis, lilie, które mogą doprowadzić nawet do śmierci oraz konwalie. Posiadając takie rośliny w swoim domu, warto chronić zwierzaka przed dostępem do ich liści, kwiatów czy cebulek, gdyż mogą one destrukcyjnie wpływać na jego zdrowie. Prowadzą do uszkodzenia narządów wewnętrznych - nerek i wątroby, a w krótkim czasie mogą doprowadzić do paraliżu, śpiączki i śmierci. 

Warto pamiętać, że wśród roślin niebezpiecznych dla kotów powinny znaleźć się także kwiaty z kolcami i cierniami. Mogą one pokaleczyć łapki czy pyszczek zwierzaka, a w przypadku ich zjedzenia utkwić w przełyku. Dlatego chcąc uprawiać kaktusy w swoim domu, należy postawić je w miejscu niedostępnym dla kotów lub postawić na sukulenty w pełni bezpieczne dla pupilów, jak grubosz czy eonium. 

Rośliny oczyszczające powietrze i bezpieczne dla kota

Rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze, a jednocześnie nie są szkodliwe dla naszych zwierząt to: 

 • zielistka, 
 • palma ereka, 
 • nefrolepis, 
 • asparagus, 
 • fitonia, 
 • begonia królewska,
 • pilea, 
 • bambus,
 • chamedora,
 • peperomia, 
 • trzykrotka.

Jako że koty chętnie przebywają wśród zieleni, warto zapewnić im atrakcję w postaci niezwykle pięknych i wysokich roślin. Są to na przykład nolina, araukaria, fatsja i dizygoteka. Oczywiście świetnie sprawdzą się także w domu zioła kuchenne jak oregano, tymianek, melisa, bazylia czy waleriana. 

Warto pamiętać, że rośliny, które z pozoru są bezpieczne dla kota, mogą wpływać szkodliwie na jego zdrowie, kiedy będą stosowane wobec nich niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne. Szczególnie chodzi o środki ochrony rośliny, preparaty nabłyszczające czy nawozy sztuczne. Mając w domu kota czy jakiegokolwiek zwierzaka, należy uważać na rośliny i stosowane zabiegi, a przed zakupem nowych kwiatów sprawdzić, czy są to rośliny bezpieczne dla kota. Więcej roślin i kwiatów dostępne na stronie https://lolaflora.pl/

Artykuł partnera

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!