Reperaturka błotnika
Reperaturka to element wykonany z blachy, którego wstawia się w miejsce ubytku w karoserii auta. Jednak to nie wszystko, co można o niej powiedzieć.
Reperaturka błotnika tylnego
Błotnik jest niezwykle ważnym elementem budowy samochodu. Odgrywa szczególną rolę w ochronie kół, mając kilka niezwykle ważnych funkcji:
- chronienie podzespołów układu zawieszenia
- chronienie koła przed brudem, wodą, błotem i śniegiem
- oczyszczanie koła z zanieczyszczeń
Poza wspomnianymi funkcjami, błotnik ma za zadanie brać na siebie wszelkie „wypadki” jakie mogą dotknąć koła w samochodzie. Biorąc na siebie ich impet dają większe poczucie bezpieczeństwa, minimalizując strach przed autentycznym oderwaniem koła. Niestety czyni to z błotnika elementem najbardziej zagrożonym na urazy.
Rozwiązań związanych z naprawą błotnika jest kilka, a jednym z nich jest reperaturka błotnika tylnego oraz reperaturka błotnika przedniego.
Pierwszy podany przykład obejmuje tył auta. Reperaturka błotnika tylnego zwykle jest przyspawana do uszkodzonej części błotnika, czyniąc go znów „gładkim”, gotowym np. do ponownego pomalowania.
Reperaturka błotnika przedniego
Podobnie jak w przypadku reperaturki błotnika tylnego, tak reperaturka błotnika przedniego ma tę samą funkcję, będąc tak samo ważnym elementem naprawczym. Każdy model auta wymaga jednak innej reperaturki, która musi być dostosowana do kształtu błotnika.
W internecie znajduje się wiele sklepów motorniczych, oferujących reperaturki po dość przystępnych cenach. Dzięki temu jesteśmy w stanie porównać ofertę naprawy np. u mechanika. Wielu z nich umożliwia również samo przyspawanie reperaturki – wtedy wystarczy, iż sami wybierzemy i zakupimy potrzebny nam model.
Warto pamiętać, że reperaturki dzielą się nie tylko na błotnik przedni i tylni, lecz również lewo i prawostronny. Dobrze jest więc przyjrzeć się każdemu elementowi z osobna, by upewnić, czy robimy odpowiedni zakup.
Dobre auto, to sprawne auto
Usterki w aucie zdarzają się raz na jakiś czas, dlatego należy dbać o samochód jak najlepiej, by zachować bezpieczeństwo. Lepiej w czasie jazdy skupić się na drodze, zamiast myśleć nad tym, że coś się psuje.
Artykuł partnera