Lata doświadczeń w biznesie

Sześć faktów o elektrycznym ładowaniu

Sześć faktów o elektrycznym ładowaniu

 

1. Istnieją różne prędkości ładowania

Ładowanie trikowe jest najwolniejszą metodą, ale idealną do ładowania nocnego. Standardowa wtyczka domowa obsługuje ten rodzaj ładowania i sprawia, że większość domów i biur jest potencjalnym źródłem energii podczas parkowania na zewnątrz.

Ładowarki przeznaczone dla pojazdów elektrycznych są szybsze niż ładowarki podstępne, ale występują w wielu różnych formach i poziomach mocy.

Konwencjonalne ładowarki w miejscach publicznych często zyskują zasięg około 48 kilometrów na godzinę, natomiast szybkie ładowarki o mocy 22 kW zyskują 145 kilometrów na godzinę. Można je znaleźć przed dużymi biurami, centrami handlowymi i publicznymi parkingami, na których ludzie przebywają zazwyczaj 40 minut lub dłużej.

Szybkie ładowarki doskonale nadają się do ładowania podczas podróży. Te wydajne ładowarki dostarczają 43 kW do 150 kW, czyli 145 km zasięgu w 30 minut lub do 320 km zasięgu w 30 minut.

2. Opłaty są zróżnicowane

Metody płatności i dostępu do publicznych ładowarek różnią się w zależności od sieci, niektóre oferują kartę, którą można stuknąć, inne aplikacje do smartfonów, aby korzystać z ich usług.

Podczas gdy wiele osób musi założyć konto przed użyciem, istnieją pewne szybkie urządzenia z bezdotykowymi czytnikami kart PAYG. Chociaż niektóre wolniejsze publiczne punkty ładowania EV mogą być używane za darmo, większość szybkich ładowarek wymaga płatności.

Taryfy składają się zazwyczaj z jednolitej opłaty za podłączenie, ceny za czas ładowania (centy za godzinę) i/lub ceny za zużytą energię (centy za kWh). Według bardzo zgrubnych szacunków, pojazd elektryczny będzie co najmniej trzy razy tańszy na kilometr niż równorzędny pojazd napędzany benzyną.

3. Być może nie będziesz musiał ładować tak często, jak ci się wydaje

Im większy jest zasięg pojazdów elektrycznych i im więcej osób ładuje się w domu, tym mniej trzeba przerywać jazdę w celu naładowania. Wiele samochodów elektrycznych oferuje dziś prawdziwy zasięg 400 kilometrów i zużywa znacznie mniej energii elektrycznej w miastach niż ich silniki spalinowe.

 Jeśli ładujesz w domu, EV-y mogą dać Ci pełny zasięg każdego ranka. Jeśli konieczne jest publiczne doładowanie, można to zrobić w czasie, gdy samochód i tak byłby zaparkowany, na przykład podczas pracy lub zakupów - nie jest więc konieczna specjalna wycieczka do stacji ładowania.

4. Można ładować w wielu różnych miejscach

Pojazdy elektryczne mogą być ładowane w domu, w pracy lub w publicznej ładowarce. Dom i praca mają oczywiste zalety, jeśli chodzi o wygodę, ponieważ można zająć się innymi rzeczami podczas ładowania samochodu. Oznacza to również, że możesz mieć pełny zasięg dla swoich dojazdów.

Jeśli musisz ładować w publicznej stacji ładowania, możesz zalogować się do aplikacji sieciowej i dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższy punkt.

Kia Niro, właściciel hybrydowy wtyczki Kevin Davies z Wielkiej Brytanii, mówi: "Kiedy pobieram opłaty w miejscach publicznych, zwykle szukam bezpłatnych stacji ładowania - tak jak w hotelu, restauracji lub na parkingu. Są one łatwe do znalezienia i użytkowania oraz oferują szybką opłatę".

Możesz również pobrać opłatę u lokalnego dealera Kia bezpłatnie.

5. Twoje miasto może być łatwiejsze niż posiadanie pojazdu napędzanego benzyną/olejem napędowym

Infrastruktura do ładowania różni się w zależności od lokalizacji. Jeśli rozważasz zakup samochodu elektrycznego, powinieneś dowiedzieć się o stacjach ładowania w Twojej okolicy i korzyściach dla właścicieli pojazdów elektrycznych.

Jednocześnie, ponieważ w wielu miastach posiadanie samochodu spalinowego jest mniej opłacalne, wiele europejskich miast oferuje listę zachęt do przestawienia się na energię elektryczną.

Na przykład, Madryt oferuje niższe opłaty drogowe, subsydiowane parkingi i tańszy/wolny dostęp do obszarów o niskiej emisji zanieczyszczeń.

6. Nie musi mieć ochoty na czekanie

Ładowarki do pojazdów elektrycznych często znajdują się w miejscach, w których już się parkuje. Ładowanie w kinie, jazda na łyżwach, zakupy czy jedzenie poza domem nie ma ochoty na czekanie. Napełnianie benzyną, z drugiej strony, zawsze tak jest.

Przenieś sprawy na wyższy poziom, ładując się w domu, kiedy nie tylko nie czekasz, ale też nie śpisz.

Miejmy nadzieję, że wyjaśni to niektóre z Państwa pytań dotyczących ładowania pojazdów elektrycznych. Pomaga to myśleć o nim jak o ładowaniu smartfona - po chwili staje się rutyną, a potem drugą naturą. W pewnym momencie staje się to czymś, bez czego nie można już uwierzyć, że się nigdy nie żyło.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć