Lata doświadczeń w biznesie

Wilgoć w domu - Jak pozbyć się grzyba na ścianach?

Wilgoć w domu - Jak pozbyć się grzyba na ścianach?

Poszukiwania wilgoci w domu najlepiej rozpocząć od piwnicy lub przestrzeni pod ziemią. Obszar ten jest szczególnie podatny na skutki wilgoci. Zastosowanie odpowiedniej wentylacji pomoże zapobiec kondensacji, która jest częstą przyczyną wilgoci. Inne potencjalne źródła wilgoci to suszarka do ubrań bez odpowiedniej wentylacji lub woda spływająca po ścianach. Wczesne objawy obejmują zapach stęchlizny, unoszenie się podłóg i mokre plamy na oknach.

Inną oznaką wilgoci są łuszczące się lub odkształcające się tapety. Jeśli tapeta jest obwisła lub zwija się, może to oznaczać, że ściany i sufity są narażone na działanie wilgoci. Należy również sprawdzić, czy nie ma plam lub śladów pływów. Biały ślad jest spowodowany przez minerały przemieszczające się przez ścianę i przypomina małą dziurkę. Gdy tak się dzieje, woda wchłonęła minerały ze ścian, powodując pękanie i odpadanie powierzchni.

Chociaż w domu mogą pojawić się pleśnie, podobnie jak grzyby, najlepszym sposobem zapobiegania ich rozwojowi jest zapewnienie dobrej wentylacji domu. Nadmierna wilgoć w domu umożliwia tym organizmom wzrost i rozprzestrzenianie się. Gdy pozwoli się na niekontrolowany wzrost wilgoci, będzie się ona rozprzestrzeniać i w końcu spowoduje problem. Najlepszym sposobem na uniknięcie pleśni jest jak najwcześniejsze rozwiązanie problemu.

Pleśń na ścianie / grzyb na ścianie

Organizacja Health and Environment Alliance (HEA) opublikowała kilka raportów na temat skutków wilgoci w domu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) również opublikowała raport podkreślający zagrożenia związane z pleśnią i wilgocią. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec tym problemom. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę w domu. Jeśli problem jest obecny, należy zwrócić się o fachową pomoc. Można być zaskoczonym skalą problemu!

Jedną z pierwszych oznak wilgoci w domu jest pojawienie się brązowych plam na suficie. Oznacza to, że wilgoć wydobywa się spod sufitu. Może to spowodować poważne problemy z pleśnią jak np. grzyb na ścianie. Jest to poważny problem. Nieleczona wilgoć może uszkodzić strukturę domu, a nawet zdrowie. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie, czy w domu występuje wilgoć.

Istnieje wiele oznak obecności wilgoci w domu. Zapach stęchlizny może być sygnałem ostrzegawczym przed infestacją. Przyczyny powstawania zapachu stęchlizny w domu są różne, ale najczęstszą jest pleśń i grzyby. Gdy są one narażone na działanie wilgoci, wydzielają gazy, które wydzielają zapach stęchlizny. Ponadto należy sprawdzić, czy w ścianach nie ma dziur. Może to być objaw penetrującej wilgoci.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!