Lata doświadczeń w biznesie

Męskie nietrzymanie moczu - jak sobie z nim poradzić

Męskie nietrzymanie moczu - jak sobie z nim poradzić

​Nietrzymanie moczu to problem, który pojawia się wraz z wiekiem u wielu mężczyzn. Szacuje się, że co czwarty mężczyzna po ukończeniu 40 lat doświadcza problemów z utrzymaniem moczu w pęcherzu. Nietrzymanie moczu jest krępujące, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy aktywni. Może ono zepsuć ważne spotkanie lub utrudnić pracę, ponieważ nie będziemy czuć się pewnie. Jakie są tego przyczyny i czy istnieją skuteczne sposoby na zlikwidowanie problemu nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu – przyczyny i pydatne produkty od TENA Men

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, że mocz nie utrzymuje się w pęcherzu. Wśród nich można wyróżnić:

- infekcje układu moczowego,

- przychodzącą wraz z wiekiem zmianę wielkości prostaty lub różne operacje na niej,

- cukrzycę i choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego (np. choroba Alzheimera),

- nadwagę,

- leki, które mają działanie moczopędne.

Niezależnie od przyczyny nietrzymania moczu można sobie z tym problemem w ten czy inny sposób poradzić. Jeśli problem nietrzymania moczu ma charakter przewlekły, warto rozpatrzyć zakup specjalistycznych produktów higienicznych. Wśród nich znajdują się m.in. ekstracienkie wkładki męskie. Jest to produkt doskonale dopasowujący się do bielizny i ciała. Jego absorbent blokuje wilgoć we wnętrzu, zapewniając uczucie świeżości oraz suchości przez cały dzień. W tym przypadku szczególnie wyróżniają się wkładki TENA Men, które wyposażone zostały w system ochrony przed nieprzyjemnym zapachem Odour Control oraz mocny pasek klejący utrzymujący je na miejscu.

Co niezwykle istotne, w przypadku wkładek TENA Men istnieje możliwość zaopatrzenia się w zestaw darmowych próbek. Pozwoli to na sprawdzenie skuteczności ich działania.

Sprawdzone metody na męskie nietrzymanie moczu

W męskim nietrzymaniu moczu pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ich rezultaty powinny być widoczne w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia aktywności. Istnieje kilka odmian takich ćwiczeń. Pierwsze z nich polega na zaciśnięciu oraz na przytrzymaniu mięśni dna miednicy na jedną albo dwie sekundy. W trakcie takiego ćwiczenia należy pamiętać o niezaciskaniu brzucha, ud ani pośladków. Dla odpowiedniej skuteczności konieczne jest wykonanie 10 powtórzeń ćwiczenia w odstępach 10-sekundowych. W drugim z ćwiczeń także przytrzymuje się mięśnie dna miednicy, ale już na 10 sekund. Takie ćwiczenie wytrzymałościowe powtarza się 10 razy, w 20-sekundowych odstępach. W kolejnych dniach ćwiczeń, po nabyciu wprawy można podnieść sobie poprzeczkę. Wówczas do ćwiczeń dodaje się opór podbrzusza. W razie problemów z wykonaniem takich ćwiczeń lub poszukiwania porady w tym zakresie można skonsultować się z fizjoterapeutą. Odpowie on na intrygujące nas pytania.

W przypadku nietrzymania moczu pomocne będzie również zmniejszenie ilości wypijanej kawy oraz częstotliwości picia alkoholu. Takie napoje są bowiem odpowiedzialne za zwiększenie ilości produkowanego przez ciało moczu.

TENA Men – wkładki na nietrzymanie moczu

Jeśli problemy z nietrzymaniem moczu mają charakter przewlekły, warto rozpatrzyć zakup specjalistycznych produktów higienicznych. Wśród nich znajdują się m.in. ekstracienkie wkładki męskie. Jest to produkt doskonale dopasowujący się do bielizny i ciała. Jego absorbent blokuje wilgoć we wnętrzu, zapewniając uczucie świeżości oraz suchości przez cały dzień. W tym przypadku szczególnie wyróżniają się wkładki TENA Men, które wyposażone zostały w system ochrony przed nieprzyjemnym zapachem Odour Control oraz mocny pasek klejący utrzymujący je na miejscu.

Co niezwykle istotne, w przypadku wkładek TENA Men istnieje możliwość zaopatrzenia się w zestaw darmowych próbek. Pozwoli to na sprawdzenie skuteczności ich działania.

Artykuł partnera

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć