Lata doświadczeń w biznesie

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Praca przy komputerze niebywale mocno wpływa na nasz wzrok. Nawet najlepsze komputery z najwyższej półki, nie są w stanie zaoferować nam dostatecznej ochrony dla naszych oczu. Początkowo płynące łzy, później ból i pieczenie, spuchnięte oczy, aż w końcu pogorszenie widzenia.

Co więc z tym zrobić? Jak się przed tym ustrzec? Bez wątpienia niezbędne okażą się być tutaj konkretne okulary, które służą typowo do pracy przy komputerze. Posiadają one antyrefleks, który stanowi dla naszych oczu doskonałą ochronę. Im lepsze wybierzemy okulary, tym lepszą zapewnimy sobie dla nich ochronę. Gdy na oczach nie ma okularów...W momencie, gdy pracujemy przed monitorem komputera lub przed laptopem, a nie mamy odpowiednich do tego okularów, niszczymy nasz wzrok. Wycieramy lecące łzy, stosujemy odpowiednie krople do oczu, robimy sobie krótką przerwę.

Ale czy to wystarczy? Absolutnie nie. Jeśli nasz narząd wzroku nie będzie miał odpowiedniej ochrony w postaci okularów antyrefleksyjnych, bardzo szybko skutki tego będą dla nas widoczne i to bez względu na to, ile mamy lat. Na nasz wzrok oczywiście oprócz okularów ma wpływ także i wiele innych rzeczy - odpowiednia pozycja pracy, stosowne oświetlenie w pomieszczeniu, konkretne ustawienie monitora.

Jeśli nie posiadamy dobrze wyprofilowanego krzesła przy biurku, nie dbamy o oświetlenie, a do tego nie posiadamy okularów z antyrefleksem, nasze oczy cierpią.

Główne objawy zmęczonych oczu:

-widzenie, jak przez mgłę,

-progresywne zmiany refrakcji,

-ból głowy,

-suchość oczu,

-podwójne widzenie,

-zaburzenia widzenia barw.

Pracując przy komputerze, nasze oczy narażone są na ogromną suchomość, która wynika z rzadkiego mrugania. W związku z wysuszeniem gałki ocznej, następuje tak zwany Zespół Suchego Oka i to właśnie on jest najczęściej pojawiającą się przypadłością wśród osób spędzających dużo czasu przed komputerem. Oprócz zakraplania oka i stosowania preparatów, które imitują naturalne łzy, warto także i zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie powietrza. W tym celu doskonale sprawdzą się nawilżacze, jakie powinny znajdować się w każdym domu czy biurze.

Okulary i soczewki

Nieprawdą jest, że tylko osoby słabo widzące muszą nosić okulary. Stosując te z antyrefleksem, chronią one oczy i odpowiednio je zabezpieczają, będąc niejako sposobem na pojawienie się problemów z widzeniem. I bez względu na to, czy musimy nosić okulary lub soczewki korekcyjne czy po prostu chcemy nasze oczy chronić, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego optyka. Ten na pewno dobierze najlepsze rozwiązanie i idealny produkt pod konkretnego pacjenta. Jeśli na co dzień nosimy soczewki, dobrze jest w pracy przed monitorem stosować je zamiennie z okularami, bo ich obecność w oczach jeszcze bardziej naraża je na suchość. O ile w przypadku okularów sprawa jest dużo bardziej prosta, o tyle soczewki stanowią często nie lada problem. Optyk, który dopasowuje je do naszych potrzeb, powinien zaoferować rozwiązania z najnowszych materiałów, stworzone według najlepszych technologii, bowiem tylko takie spełnią odpowiednio swoje zadania i nie będą powodować dyskomfortu w związku z ich używaniem. W przypadku okularów, niezwykle istotne jest to, by miały one oprócz potrzebnej korekcji, jeśli taka jest potrzebna, także i warstwę antyrefleksyjną, która pozwoli wyeliminować skutki refleksów światła, które tworzą się na ekranie. Najlepsze są okulary które mają powlokę antyelektrostatyczną, bowiem wtedy szkło nie przyciąga kurzu i jest łatwe w czyszczeniu. Co więcej, taka powłoka pozwala chronić oko przed promieniowaniem elektromagentycznym, jeśli używamy monitorów CRT. W zależności od konkretnej wady wzroku, należy tak dopasować okulary, by zapewnić sobie i dobre widzenie i odpowiednią ochronę. Jeśli okulary zostaną źle dobrane, mogą one spowodować więcej szkody, niż pożytku. 

Więcej na https://avm4you.pl/

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć