Lata doświadczeń w biznesie

Twój dzień pracy jest łatwiejszy dzięki jego rewolucyjnym pomysłom

Twój dzień pracy jest łatwiejszy dzięki jego rewolucyjnym pomysłom

Informatyk, "kopiuj" i "wklej" DiesLarry Tesler, pionier z Doliny Krzemowej, który opracował wszechobecne obecnie koncepcje komputerowe takie jak "cięcie", "kopiowanie" i "wklejanie", zmarł. Miał 74 lata.

Jako zwolennik i pionier tego, co nazywał "modeless editing", ułatwiał korzystanie z komputerów przez pokolenia. Oznaczało to, że użytkownik nie musiał już używać klawiatury do przełączania między trybami, na przykład do pisania i edycji.

"Wynalazcą wytnij, kopiuj, wklej, zaznacz wszystko i więcej, był były badacz Xeroxu, Larry Tesler. Twój dzień pracy jest łatwiejszy dzięki jego rewolucyjnym pomysłom", powiedział Xerox w środowym tweecie.

Tesler urodził się w Nowym Jorku i uczęszczał do Uniwersytetu Stanforda, gdzie w 1965 roku uzyskał dyplom z matematyki.

W 1973 roku dołączył do Xerox Palo Alto Research Center, oddziału firmy zajmującej się kopiowaniem, która zajmowała się rozwojem produktów komputerowych. Był tam pionierem koncepcji, które sprawiły, że komputery stały się bardziej przyjazne dla użytkownika. Obejmowało to takie pojęcia jak przesuwanie tekstu poprzez wycinanie i wklejanie oraz wstawianie tekstu poprzez kliknięcie na sekcję i proste pisanie.

Kontynuował tę pracę, gdy dołączył do Apple w 1980 roku. W firmie Apple pracował nad różnymi produktami, w tym nad komputerem Lisa, osobistym asystentem Newtona ds. cyfrowych oraz komputerami Macintosh.

Po odejściu z firmy Apple w 1997 r. współtworzył firmę edukacyjną zajmującą się oprogramowaniem i zajmował wysokie stanowiska w firmach Amazon, Yahoo i 23andMe w zakresie badań genetycznych, a następnie zwrócił się do niezależnego konsultanta.

W 2012 roku Tesler powiedział BBC, że lubi pracować z młodszymi ludźmi.

"Jest bardzo silny element podniecenia, możliwość dzielenia się tym, czego się nauczyliście z następnym pokoleniem", powiedział.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!