Lata doświadczeń w biznesie

Najlepszy laptop jaki możesz kupić w 2020 roku

Najlepszy laptop jaki możesz kupić w 2020 roku

Żyjemy w świecie, w którym smartfony są wszechobecne, tablety są powszechne, a nawet inteligentne zegarki nie są już nowe. Ale podczas całego tego postępu, skromny laptop nie bez powodu się zatrzymał. Jeśli chodzi o faktyczną realizację zadań - niezależnie od tego, czy chodzi o edycję zdjęć, pisanie dużej ilości e-maili, pisanie dokumentów czy utrzymywanie kontaktu ze współpracownikami i rodziną - laptop jest często idealnym urządzeniem do pracy.

To, co odróżnia dobrego laptopa od świetnego, to równowaga pomiędzy wydajnością, efektywnością, przenośnością i wygodą. Powinien mieć fantastyczną klawiaturę i gładzik - to przecież dwa najważniejsze powody, dla których wolisz laptopa od smartfona czy tabletu. Jego wyświetlacz powinien być dobrze widoczny, na tyle jasny i ostry, aby nie rozpraszały go postrzępione krawędzie i widoczne piksele. Powinien on być wystarczająco mocny, aby niemal wszystko, nie tylko intensywna edycja wideo i zaawansowane gry. Powinien on być łatwy do przenoszenia z miejsca na miejsce i powinien wytrzymać cały dzień bez konieczności podłączania go do prądu. Powinien on być w coraz większym stopniu wyposażony w ekran dotykowy, aby umożliwić większą elastyczność w interakcji z laptopem.

Określenie "najlepszy laptop" jest nieco inne niż określenie najlepszego telefonu lub tabletu. Zapotrzebowanie na laptopy może być bardzo różne. Niektóre osoby muszą wykonać intensywną edycję wideo i powinny wybrać profesjonalną maszynę. Inni potrzebują tylko niezawodnej klawiatury i kilku okien, więc coś mniej wydajnego może się przydać. Niektórzy mogą chcieć super lekkiego laptopa, który czasami może działać jak tablet. Niektórzy będą chcieli mieć przenośne urządzenie do gier, które może obsługiwać wszystkie aktualne tytuły. Mówimy tu o najlepszym uniwersalnym produkcie: konwencjonalnym laptopie, który dobrze sprawdza się u większości ludzi, a od czasu do czasu może się rozciągnąć nawet do bardziej intensywnych zadań.

W świecie komputerów PC z systemem Windows jest wiele wspaniałych opcji wraz z najnowszymi procesorami i konstrukcjami, ale linia MacBooków Apple boryka się z problemami związanymi z niezawodnością klawiatury, przez co trudno jest ją entuzjastycznie polecić. Jeśli chcesz kupić laptopa z systemem MacOS ze względu na znajomość lub kompatybilność, mamy również wybór dla Ciebie.

NAJLEPSZY OBECNIE LAPTOP: PS SPECTRUM X360 13

Jeśli szukasz nieskomplikowanego, kompaktowego, dobrze funkcjonującego laptopa z dobrą klawiaturą i gładzikiem, polecamy najnowszy HP Spectre x360 13, wysokiej klasy notebook z systemem Windows 2 w 1 z najnowszymi opcjami procesora firmy Intel, żywy ekran dotykowy i więcej opcji połączeń niż inne laptopy w tym segmencie.

x360 waży mniej niż trzy funty i po zamknięciu ma około dwóch trzecich cala grubości, dzięki czemu bardzo łatwo się z nim przemieszczać. Najnowszy model ma mniejszą powierzchnię podstawy niż poprzednio, dzięki zmniejszonym ramkom nad i pod ekranem, ale nadal posiada pełnowymiarową klawiaturę i przestronny gładzik. Ponadto oferuje uwierzytelnianie biometryczne zarówno twarzy jak i odcisków palców, dzięki czemu można wybrać sposób logowania.

Wcześniejsze modele Spectre x360 cierpiały na bardzo słabą wydajność gładzika z powolnym przewijaniem i strasznym odrzuceniem dłoni, ale HP zaktualizowało sterowniki używane w najnowszym modelu do zestawu Precision firmy Microsoft, a doświadczenie poprawiło się do tego stopnia, że nie stanowi to już problemu. Gładzik x360 jest teraz w czołówce z najlepszymi opcjami gładzika Windows (które są jeszcze trochę w tyle za tymi z MacBooka) pod względem przewijania, gestów wykonywanych wieloma palcami i odrzucania dłoni.

Spectre x360 jest dostępny z opcjami ekranu dotykowego 1080p i 4K OLED, ale zalecamy trzymanie się wyświetlacza 1080p, ponieważ ma on lepszą żywotność baterii i mniej kosztuje. Panel OLED jest bardzo żywy, ale przy tej wielkości trudno jest dostrzec różnicę w rozdzielczości.

Ponieważ jest to urządzenie 2 w 1, można używać x360 w różnych konfiguracjach: Standardowy laptop, tablet, "namiot" i "tryb multimedialny". Spośród nich, większość ludzi skończy jako laptop, chociaż namiot i tryby multimedialne są bardzo przydatne, jeśli oglądasz film w samolocie. Podobnie jak inne laptopy z systemem Windows 2 w 1, x360 jest zbyt duży i ciężki, aby był naprawdę praktyczny w trybie tabletu, ale nie sądzimy, aby był to cios dla niego, ponieważ większość ludzi i tak będzie używać go tylko jako laptopa.

W porównaniu z innymi laptopami z tego segmentu, takimi jak XPS 13 2 w 1 firmy Dell czy Laptop Surface Laptop 3 firmy Microsoft, model x360 oferuje więcej możliwości łączności, równie dobrą lub lepszą klawiaturę oraz bardzo podobną wydajność i czas pracy na baterii do codziennych zadań związanych z wydajnością i lekką pracą twórczą, taką jak edycja zdjęć czy filmów. Przy podobnej konfiguracji jest również warta kilkaset dolarów mniej niż inne opcje.

Największym argumentem przeciwko x360 jest to, że ma on wyświetlacz 16:9, w przeciwieństwie do ekranów 16:10 lub 3:2, które można znaleźć na komputerach Dell lub Microsoft. Te wyższe współczynniki proporcji znacznie lepiej sprawdzają się w pracy produktywnej, zarówno przy pracy w dwóch dokumentach obok siebie, jak i przy wyszukiwaniu w Internecie, bez konieczności przewijania tak wielu dokumentów. Ale jeśli nie zwrócisz uwagi na proporcje ekranu, większość ludzi nie będzie tego postrzegać jako przeszkody w zawarciu umowy.

Ogólnie rzecz biorąc, Spectre x360 13 zachowuje właściwą równowagę pomiędzy funkcjami, wydajnością, konstrukcją i ceną lepiej niż jakakolwiek inna opcja laptopa, co przyniosło mu naszą rekomendację.

OPCJA MAC: APPLE MACBOOK PRO 13 (DWA PORTY USB-C)

Jeśli szukasz laptopa Mac i nie możesz lub nie chcesz brać pod uwagę komputera z systemem Windows, najlepszą dostępną opcją jest najnowsza wersja 13-calowego MacBooka Pro. Model ten posiada dwa porty Thunderbolt 3 USB-C (co odróżnia go od droższych modeli czteroportowych) oraz czterordzeniowy procesor Core i5. Nasza zalecana konfiguracja posiada 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci i kosztuje niecałe $1,500.

MacBook Pro jest droższy od podstawowego laptopa Apple, MacBooka Air. Uzasadnia to jednak te koszty znacznie lepszą wydajnością i cichszą pracą, nie dodając przy tym zbyt dużej wagi ani masy do konstrukcji. Może obsługiwać wiele zakładek przeglądarki, wirtualne pulpity i częste wielozadaniowość bez wysiłku, a także trzymać swoje własne podczas edycji zdjęć i lekkich filmów wideo. Tak jak w przypadku XPS 13, nie warto wydawać więcej na modernizację do wyższej klasy procesora; tak długo, jak masz czterordzeniowy układ Core i5, wszystko jest w porządku.

Pro zawiera również Touch Bar, pasek ekranu dotykowego bezpośrednio nad klawiaturą, który zastępuje tradycyjny rząd klawiszy funkcyjnych. Opinie o pasku dotykowym są bardzo zróżnicowane, a wielu właścicieli nie uważa go za bardziej przydatny niż stare klawisze funkcyjne do regulacji jasności i głośności ekranu. Są pewne fajne rzeczy, które można z nim zrobić za pomocą aplikacji innych firm, a my uważamy, że jego istnienie nie wystarczy, aby zasilić MacBooka Pro.

Ale profesjonalna klawiatura to już inna historia. Pro nadal ma ultracienką, przełączaną za pomocą motyla klawiaturę z poprzedniego modelu i każdego innego MacBooka, który można teraz kupić, ale został przeprojektowany z użyciem "nowych materiałów" i osłony przeciwpyłowej Apple wprowadzonej w późniejszych iteracjach. Dzięki temu klawiatura jest nieco cichsza podczas pisania, ale zmiany te mają na celu przede wszystkim poprawę niezawodności klawiatury, więc jest mniej prawdopodobne, że klawisze utkną lub podwoją się, ponieważ w przełączniku utknął mały kawałek kurzu.

W odpowiedzi na zgłaszane od lat problemy z klawiaturą Apple oferuje obecnie czteroletnią gwarancję i bezpłatną usługę naprawy dla wszystkich klientów, którzy doświadczają następujących problemów z klawiaturą MacBooka:

  • Nieoczekiwane powtórzenie liter lub znaków
  • Litery lub znaki nie pojawiają się

Pochwalamy Apple za rozpoznanie problemu i wsparcie dla klientów, których on dotyczy. Ale bez jasnej odpowiedzi na pytanie, czy poradziła sobie z podstawowym projektem powodującym te problemy, jest całkiem możliwe, że problemy te pojawią się ponownie z czasem. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał przejść przez proces naprawy laptopa, jeśli klawiatura kiedykolwiek zawiedzie, co jest uciążliwe, nawet jeśli jest wolny.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!