Lata doświadczeń w biznesie

Tomografia zatok w Krakowie

Tomografia zatok w Krakowie


Tomografia komputerowa to metoda diagnostyczna, w której wykorzystuje się promienie rentgenowskie. Dzięki nim natomiast jest możliwe uzyskanie wielowarstwowego obrazu ciała pacjenta. Metoda ta jest bardzo wszechstronna co sprawia, że tomografię komputerową obecnie wykorzystuje się we wszystkich specjalnościach medycyny. Tomografia komputerowa służy między innymi do obrazowania urazów, w przypadku wykonywania badań głowy, jamy brzusznej czy też klatki piersiowej. Również przy jej pomocy obrazuje się narządy wewnętrzne takie jak trzustkę, nerki bądź też wątrobę. Dzięki niej wykrywa się również znacznie szybciej zmiany nowotworowe, zatory oraz krwawienia. Tomografia komputerowa jest wykorzystywana także do wykonywania wirtualnej kolonoskopii czy też nieinwazyjnego badania naczyń wieńcowych. Tym sposobem tomografia zastępuje standardową koronografię, a także stosuje się ją w przypadku innych badań angiograficznych.

Obecnie tomografia komputerowa jest zdecydowanie jedną z najbardziej nowoczesnych metod, służących do obrazowania struktur ludzkiego ciała. Jest wykorzystywane w medycynie na bardzo szeroką skalę, również w diagnozowaniu chorób płuc, jamy brzusznej, stawów, głowy, miednicy, kręgosłupa, układu mięśniowo-szkieletowego, klatki piersiowej bądź też serca i naczyń krwionośnych. Dzięki tomografii udaje się obrazować narządy oraz tkanki z dużą dokładnością. Nawet struktury o dość małych rozmiarach, są dzięki niej mocno uwidocznione.

Obrazu struktur ciała się możliwe do ukazania dzięki wykorzystywaniu promieni rentgenowskich. Podczas badania pacjent nie odczuwa żadnego bólu, a czas jego trwania oscyluje wokół kilkunastu minut. Podczas nich osoba poddawana badaniu nie może się ruszać i musi pozostawać w pozycji leżące. By diagnoza mogła zostać przeprowadzona w sposób jak najbardziej dokładny, często pacjentom podawany jest doustny środek kontrastowy.

By móc przystąpić do badania wykonywanego tomografem komputerowym trzeba:

- przede wszystkim oznaczyć poziom TSH oraz kreatyniny we krwi. Można to wykonać w każdym laboratorium analitycznym i taki wynik ważny jest 7 dni,

- nie można jeść również na 4 godziny przed wykonaniem badania.

- wodę niegazowaną można pić w nieograniczonej ilości,

- na 30 minut przed badaniem trzeba zgłosić się już do ośrodka,

- należy mieć ze sobą dokumentację medyczną, dowód osobisty, okulary do czytania.

- leki, które są regularnie przyjmowane należy oczywiście wziąć, pamiętając o popiciu ich wodą niegazowaną.

- przed badaniem należy poinformować jeśli cierpi się na choroby nerek czy też tarczycy. Konieczne jest poinformowanie personalu również o cukrzycy, ciąży oraz karmieniu piersią.

Jeśli przed badaniem podawany był środek kontrastowy, wówczas przez następną dobę picie płynów powinno być zdecydowanie zwiększone. Dzięki temu środek kontrastowy zostanie szybciej wydalony z organizmu. Wyniki badania można odebrać samodzielnie, ale może dokonać tego również osoba upoważniona. Obecnie są one wysyłane również pocztą bądź za pośrednictwem maila.

Szukasz sprawdzonego miejsca, w którym wykonasz tomografię zatok ? Sprawdź więcej na https://cdcstomatologia.pl/ >>

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć