Lata doświadczeń w biznesie

Pramolan - lek przeciwdepresyjny

Pramolan - lek przeciwdepresyjny

Aby uzyskać oczekiwany spokój, wyciszyć emocje oraz ograniczyć rosnący niepokój należy zastosować sprawdzony preparat. Takim jest oczywiście Pramolan, lek na receptę stosowany w zwalczaniu depresji.

Wskazania do użycia

Osoby, których zachowanie charakteryzuje się napadami lęku, stanami depresyjnymi powinny rozpocząć kurację z pomocą tego leku. Standardowe leczenie obejmuje okres od 1 do 2 miesięcy. Z pomocą Pramolanu pacjent wreszcie zacznie spokojnie zasypiać oraz poprawi swoje ogólne samopoczucie.

Dawkowanie

W zależności od zaleceń otrzymanych od lekarza lek stosuje się w dawce 50 mg rano i po południu oraz 100mg wieczorem. Jednakże w zależności od ogólnej kondycji pacjenta, można zmniejszyć dawkę do 50 mg na dobę lub w nadzwyczajnych sytuacjach zwiększyć przyjmowanie leku, maksymalnie 100 mg na dobę. W przypadku dzieci po 6 roku życia zazwyczaj zaleca się stosowanie preparatu zależnie od masy ciała, a dokładnie 3mg/kg. Lek przyjmuje się w trakcie posiłku lub zaraz po.

Przeciwwskazania

Warto wspomnieć, że lek nie jest ogólnie dostępny, aby go otrzymać, niezbędna jest rekomendacja od lekarza w postaci recepty. Głównymi przeciwwskazaniami do korzystania z Pramolanu są między innymi rozroście gruczołu krokowego z zaleganiem moczu, porażenna niedrożność jelita oraz nadwrażliwość na jeden ze składników leku. W przypadku występowania jednej z tych dolegliwości warto wspomnieć o niej w trakcie konsultacji z lekarzem.

Osoby wysokiego ryzyka

Pacjenci, którzy charakteryzują się niewydolnością naczyń mózgowych, cierpią na choroby wątroby lub nerek oraz zaburzenia przewodzenia nie powinni stosować preparatu. U niektórych osób wykorzystujących lek może wystąpić reakcja uczuleniowa w postaci wysypki. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się do lekarza, który zaleci zaprzestanie kuracji lub ograniczy dobową dawkę leku.
W kontekście leku warto także zwrócić uwagę na korzystanie Pramolanu przez kobiety w ciąży oraz kierowców. Pierwszy trymestr jest zdecydowanie niewskazany do przyjmowania preparatu, chyba że lekarz stwierdzi o braku zagrożenia dla płodu. W przypadku kierowców należy pamiętać o tym, że lek może wpływać na wzmożoną senność.

Inne działania niepożądane

Do innych czynników, które mogą wystąpić rzadko, lecz są wliczone w działania uboczne są: zaburzenia oddawania moczu, zwiększona masa ciała, zaburzenia wzwodu oraz uczucie kołatania serca. Pacjenci, którzy nie tolerują laktozy, powinni skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania substytutu.

W trakcie kuracji pacjent musi zwrócić uwagę na właściwe dawkowanie leku oraz o jego regularne stosowanie. Przyjmowanie przez dłuższy okres wymaga regularnych badań morfologii, które potwierdzą braku negatywnych skutków korzystania z Pramolanu. Niewskazane jest zwiększenie dobowej dawki. Stały nadzór lekarza oraz cykliczne konsultacje pozwolą na odpowiednią rekonwalescencję, a osoba, która od dłuższego czasu zmagała się ze stanami lękowymi lub depresyjnymi, poczuje poprawę nastroju i zacznie właściwe funkcjonować.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć