Lata doświadczeń w biznesie

Olej arganowy

Olej arganowy

Olej arganowy stosuje się współcześnie zarówno w kosmetyce, jak i kuchni. Jeśli chodzi o przygotowywanie kulinarnych potraw ten olej jest znany ze swojego wyjątkowego smaku, ale też wielu właściwości prozdrowotnych. W przypadku jego regularnego dostarczania do organizmu ludzie zmniejszają ryzyko zachorowania na groźne choroby układu sercowo-wieńcowego. Z pomocą oleju arganowego można udanie zająć się pielęgnacją własnej skóry, ponieważ jest ona wtedy elastyczna i odmłodzona.

Warto mieć świadomość tego, że dostęp do oleju arganowego nie jest w dzisiejszych czasach ułatwiony. Najczęściej występuje on na terenie Afryki, a konkretniejszym obszarem jego pozyskiwania i występowania jest Maroko. Otrzymuje się go z drzewa arganowego. Proces pozyskiwania tego oleju wymaga od zainteresowanych osób sporego zaangażowania, ponieważ olej wytwarza się ręcznie. Jest to działanie niezwykle czasochłonne. Ten olej można jednak podzielić na spożywczy oraz kosmetyczny. Pierwszą odmianę tworzy się z prażonych nasion wspomnianego drzewa. Dzięki temu ma orzechowy smak oraz aromat. Druga wersja tłoczona jest z nasion, które nie są prażone. Jest on jasny i nie nadaje się do jedzenia.

Olej arganowy - podstawowe właściwości

Olej arganowy jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Można w nim znaleźć przede wszystkim kwas oleinowy oraz Omega-9. Wszystkie te kwasy działają prozdrowotnie, ponieważ zapobiegają powstawaniu chorób wrzodowych i kamicy żółciowej. Zapewniają troskę o dobry cholesterol i niwelują ryzyko występowania miażdżycy. 

W oleju arganowym nie brakuje również kwasów Omega-3 oraz Omega-6. Cechują się one właściwościami przeciwzapalnymi, polecane są także przewlekle chorym osobom, a więc wszystkim tym osobom, które chorują m.in. na chorobę Parkinsona. Ponadto działa się pozytywnie na pracę swojego układu nerwowego, wątroby oraz nerek. Korzysta na tym także mózg. Należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z dzienną ilością oleju arganowego. W 100 gramach takiego oleju znajduje się ponad 800 kalorii, a więc nie jest on wskazany dla osób, które są na diecie lub też są sportowcami. W tej odmianie oleju znaleźć można również przeciwutleniacze i witaminę E. Dzięki temu wykazuje on działanie antyoksydacyjne. Zapobiega także powstawaniu chorób nowotworowych. 

Szukasz w 100% naturalnego olejku arganowego ? Sprawdź ofertę domiuroda.pl >>

Olej arganowy - ile trzeba zapłacić?

Za oryginalne oleje arganowe, które pochodzą z Maroka trzeba zapłacić dużo większe pieniądze, niż za tradycyjne oleje, które są znane w Polsce. Trzeba jednak uważać na wiele różnych podróbek, które są specjalnie barwione na potrzeby rynku. Co ważniejsze są one pozbawione istotnych wartości odżywczych. Rozpoznaje się je m.in. po dużo niższej cenie oraz braku odpowiedniego certyfikatu. 

Oryginalny olej arganowy będzie kosztował około 50 złotych za 100 ml płynu. Nie jest to może tania inwestycja, ale na pewno zadba się w ten sposób nie tylko o swoje zdrowie, ale też o dużo lepsze samopoczucie i właściwą kondycję psychiczną. Ponadto oryginał posiada certyfikat jakości, gwarantując wysoką skuteczność działania. 

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!