Lata doświadczeń w biznesie

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana zyskuje coraz większą popularność. I choć jej pozytywne właściwości są znane od dawna, to nadal wiele rządów jest sceptyczna do jej zastosowania.

Zastosowanie medyczne

Pierwsze użycie konopi wynika z substancji psychoaktywnych zawartych w roślinie. Skupiono się na ich sile jako leku na reumatyzm, dnę moczanową i malarię. Znaczenie wartości leczniczej zostało potraktowane priorytetowo niż jego właściwości zatrucia. Stopniowo jego zastosowanie rozprzestrzeniło się z Chin do Indii, a następnie do Afryki Północnej i dotarło do Europy już w 500 roku n.e. Marihuana była zawarta w Farmakopei Stanów Zjednoczonych od 1850 do 1942 roku. Była przepisywana do różnych celów medycznych, takich jak ból związany z ciężką pracą, nudności i reumatyzm. Aby produkt pasował do medycyny - jego aktywny składnik THC został zsyntetyzowany w 1966 roku i ostatecznie zatwierdzony przez U.S. Food and Drug Administration w 1985 roku. W 1999 roku sponsorowany przez rząd USA Instytut Medycyny ujawnił korzystne właściwości marihuany, aby pomóc w radzeniu sobie z nudnościami spowodowanymi chemioterapią i niedożywieniem spowodowanym AIDS. Od 1999 roku przeprowadzono szereg badań, które wykazały, że medyczna marihuana ma działanie przeciwbólowe. W 1996 roku Kalifornia stała się pierwszym stanem, który zalegalizował użycie marihuany do celów medycznych, a około 24 stany mają obecnie ustawodawstwo dotyczące marihuany.

Marihuana spowalnia i zatrzymuje rozwój komórek rakowych.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie MolecularCancerTherapeutics stwierdzono, że kanabidiol jest w stanie zatrzymać raka poprzez wyeliminowanie genu Id-1. W 2007 roku naukowcy z California Pacific Medical Center w San Francisco poinformowali, że kanabidiol może zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka. Naukowcy eksperymentowali z komórkami raka piersi w laboratorium o wysokim poziomie Id-1 i leczyli je kannabidiolem. Wynik był pozytywny - znaczny spadek Id-1 i spadek tempa namnażania komórek. Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem odkryło, że marihuana działa, spowalniając wzrost guza w mózgu, klatce piersiowej i płucach. THC, aktywny składnik marihuany, spowalnia postęp choroby Alzheimera. Badanie z 2006 roku prowadzone przez Kim Janda z ScrippsResearchInstitute wykazało, że THC spowalnia tworzenie płytek amyloidowych poprzez blokowanie enzymu w mózgu, który je tworzy. Płytki te zabijają komórki mózgowe i potencjalnie prowadzą do choroby Alzheimera. Według NationalEyeInstitute marihuana zmniejsza ciśnienie w oku: „Badania na początku lat siedemdziesiątych wykazały, że marihuana zmniejsza ciśnienie śródgałkowe (IOP) u osób z jaskrą”.

Ostatecznie w 2011 roku naukowcy poinformowali, że marihuana zmniejsza stany zapalne, co może pomóc złagodzić ból i dyskomfort u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Naukowcy z oddziałów reumatologicznych w kilku szpitalach dali swoim pacjentom Sativex, formę medycznej marihuany. Po dwóch tygodniach pacjenci wykazali znaczną poprawę i zmniejszenie bólu, lepszą jakość snu w porównaniu z placebo. Badanie z 2003 roku wykazało, że używanie marihuany może kontrolować napady padaczkowe.

Artykuł powstał we współpracy z ganjafarmer.com.pl

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!