Lata doświadczeń w biznesie

6 rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o wyborze ortodonty

6 rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o wyborze ortodonty

Czy Twoje zęby są zdrowe, piękne i równe? Gratulacje, jeśli tak jest. Jeśli Twoje zęby wymagają subtelnego wyrównania lub korekty, istnieje łatwy i nowoczesny sposób, aby to zrobić.

Aparat ortodontyczny - wspaniałe narzędzie, które poprawi Twój uśmiech. Pierre Fauchard (francuski dentysta z XVIII wieku) wynalazł aparat ortodontyczny. Od czasów Pierre'a Faucharda aparaty ortodontyczne znacznie się rozwinęły. Aparat ortodontyczny może być stosowany do leczenia wad zgryzu i zwiększa szanse na zdrowsze ciało. Dowiedz się więcej o aparatach ortodontycznych i podobnych aparatach. Niech słowo ortodonta będzie dla Ciebie przyjazne.

1. Kto może nosić aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny może otrzymać każdy, u kogo ortodonta zdiagnozował wadę zgryzu. Istnieje wiele rodzajów aparatów. Dziecko z zębami mlecznymi może mieć założony aparat stały. Nie zaleca się przedwczesnego usuwania zębów mlecznych (mleczne piątki i piątki do 10 roku życia), gdyż może to prowadzić do krzywych zębów stałych. Aparat ortodontyczny można założyć na zęby w każdym wieku. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy aparat stały można założyć między 7 a 29 rokiem życia. Chociaż leczenie jest możliwe u starszych pacjentów, to osiągnięcie pewnych efektów będzie trudniejsze. Aparat ortodontyczny jest dostępny dla Ciebie już teraz, więc nie zwlekaj! Dostępne są dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: ruchome aparaty ortodontyczne i stałe aparaty ortodontyczne. Jest on zalecany dla młodszych pacjentów, poniżej 12 roku życia.

Czym jest ortodoncja? - czytaj więcej na http://delasens.pl/czym-jest-ortodoncja_cpgt.a

2. Nie bój się umówić na pierwszą wizytę

Podczas pierwszej konsultacji ortodonta zbada Cię i określi wadę zgryzu. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia cefalometrycznego. Po dokładnym badaniu lekarz przedstawi Ci plan leczenia, szacowany czas trwania i koszt. Koszt aparatu ortodontycznego zależy od tego, jak długo trwa leczenie i jaki aparat zostanie wybrany. Istnieje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Tylko Ty i Twój ortodonta będziecie wiedzieć, które aparaty są dla Ciebie najlepsze. Czasami różne aparaty ortodontyczne mogą być połączone w jednym leczeniu.

3. Cena aparatu ortodontycznego

Wiele osób waha się przed podjęciem leczenia. Zniechęca ich koszt aparatu ortodontycznego. Koszt aparatu zależy od ilości wizyt, jakości i długości leczenia, a także długości wizyt. Wysoka cena aparatu ortodontycznego często zniechęca do korzystania z wielu możliwości, jakie on daje. Całość kosztów leczenia jest rozłożona w czasie, a koszt aparatu ortodontycznego ponosi się tylko na początku. Aparat ortodontyczny kosztuje zazwyczaj od 2 000 zł do 3 500 zł za szczękę. Ceny wahają się od 7.500 zł do 20.000 zł przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod ortodontycznych. Daje to pacjentom niespotykane dotąd możliwości, takie jak dyskrecja i brak widoczności. Tradycyjne aparaty są droższe od tych wykonanych z metalu. Najbardziej widoczne zamki są najdroższe. Na cenę wpływa również częstotliwość wizyt. Najczęściej odbywają się one raz w miesiącu i kosztują około 100 zł. Mniej kosztowne są aparaty ruchome dla dzieci. Taki aparat kosztuje około 500 zł. Aparat ortodontyczny to wygodny wybór. Nie należy na niego skąpić. Aparat ortodontyczny to inwestycja, która zwróci się, gdy Twój piękny uśmiech będzie widoczny w lustrze.

dziewczyna z aparatem na zębach

4. Rodzaje aparatów ortodontycznych

Istnieją dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: stałe i ruchome. Twój wiek, stan uzębienia, zdrowie stawów skroniowo-żuchwowych i nawyki higieniczne będą odgrywać rolę w Twoim wyborze. Aparat ortodontyczny ma na celu nie tylko poprawę wyglądu i zdrowia zębów, ale także poprawę Twojego uśmiechu i samopoczucia. Twój ortodonta może pomóc Ci zdecydować, który rodzaj aparatu jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Dla nastolatków i dzieci, ruchome aparaty ortodontyczne są zalecane. Można go zdjąć z zębów przed ważnymi spotkaniami, na przykład. Invisalign oferuje zdejmowane aparaty ortodontyczne dla dorosłych. Technologia ta wykorzystuje przezroczyste nakładki, które umieszcza się na zębach. Daje to poczucie dyskrecji. Stałe aparaty ortodontyczne są noszone przez określony czas. Do każdego zęba mocuje się metalowe lub kryształowe zamki, a gumki (ligatury), mocują łuk. Łuk ma określony kształt, tak aby zgryz mógł się do niego dostosować.

5. Aparat ortodontyczny - rozwiązanie problemu wad zgryzu u dziecka

Należy pamiętać, że zdrowy zgryz u dziecka może prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć w dorosłym życiu. Ich szkliwo będzie mniej trwałe, a zęby zaczną się szybciej ścierać. Krzywy zgryz może również prowadzić do nieumyślnego gryzienia pokarmu. To z kolei może prowadzić do problemów trawiennych. Zaniedbywanie czyszczenia zębów może prowadzić do bólów głowy i chorób przyzębia. Krzywe zęby mogą również prowadzić do próchnicy i obniżenia odporności.

6. Kiedy należy założyć dziecku aparat ortodontyczny?

Jeśli Twoje dziecko ma krzywe, nierówno ustawione lub pochylone zęby, nie potrafi wyraźnie mówić, notorycznie obgryza paznokcie, chodzi lub śpi z otwartymi ustami, zbyt wcześnie straciło zęby mleczne lub ma wystający lub wysuwający się nos, może to być oznaką problemu. Nieleczona próchnica lub uraz w wyniku wypadku. Aby zgryz rozwijał się prawidłowo, warto zadbać o to, by dziecko żuło i gryzło jak najwięcej pokarmów, takich jak marchew, jabłka czy orzechy. Rodzice będą szczęśliwsi i zaoszczędzą pieniądze, jeśli wcześnie założą aparat ortodontyczny.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!