Lata doświadczeń w biznesie

Pierścionki z szafirem

Pierścionki z szafirem

Niebieski szafir, znany również jako Neelam, Neelamani, Indraneel lub Neela Pukhraj, jest cennym kamieniem szlachetnym o ogromnych zdolnościach rozwiązywania problemów finansowych, osobistych i psychologicznych napotykanych przez użytkownika. Należy do rodziny minerałów Corundum, a astrologia wedyjska uważa go za obecnie najszybciej działający kamień szlachetny. Być może dlatego taką popularnością cieszą się pierścionki z szafirem.

Korzyści astrologiczne

Niebieskim szafirem rządzi potężny władca Saturn i ma moc natychmiastowego rozkwitu życia noszącego. Jednak niewłaściwe użycie klejnotu może go również zniszczyć. Ten kamień jest znany z tego, że obdarowuje użytkowników wspaniałymi nagrodami, uspokajając Saturna i usuwając jego negatywne ruchy w horoskopie. Inne astrologiczne korzyści płynące z szafiru niebieskiego obejmują nieskończoną sławę i fortunę dla użytkownika w jego twórczych wysiłkach lub ambicjach politycznych.

Właściwości lecznicze

Niebieski szafir kojarzy się z czystością i miłością. Zwiększa czakrę osoby noszącej i wspomaga umiejętności komunikacyjne osoby. Ponadto zachęca noszącego do pozostania na ścieżce duchowej i doznania ostatecznego uzdrowienia umysłu i ciała poprzez usunięcie wszystkich przeszkód, które mu przeszkadzają. Niebieski szafir to kamień września. W czasach starożytnych wierzono, że ten kamień chroni twoich ukochanych przed wszelkimi szkodami. Był kojarzony także z lojalnością i zaufaniem.

Szukasz stylowych kolczyków z szafirem? Zobacz więcej na https://siudek.com.pl/ >> 

Cena niebieskiego szafiru

Ze względu na rzadkość i wysoki popyt, kamień szafirowy niebieski jest ogólnie dostępny w przedziale cenowym od 2 500 do 2 000 000 karatów (od 40 do 3080 USD). Najwyższej jakości kamień Neelam, szafir niebieski Kashmiri, może wahać się w przedziale od 50 000 ₹ do 5,00 000 750 (od 750 do 7690 USD) ze względu na kolor. Z drugiej strony szafir Ceylon może zawierać się w przedziale od 2 500 do 2 000 000 karatów (40–3080 USD). Decydując się na niebieski szafir, musisz wziąć pod uwagę te cztery ważne czynniki.

Cięcie - wiele zależy od cięcia i kształtu kamienia Neelam. Precyzyjne cięcie może kilkakrotnie zwiększyć jasność niebieskiego szafiru. Co więcej, niebieski szafirowy kamień w kształcie owalnym lub okrągłym jest tańszy w porównaniu do kamienia kwadratowego, lub innego o niestandardowym kształcie.

Jasność - znalezienie idealnie czystego kamienia jest niezwykle rzadkie, ponieważ widoczne inkluzje są zawsze w nich obecne ze względu na efekty geologiczne. Zatem krystalicznie czysty niebieski kamień szlachetny jest bardzo drogi.

Kolor - jak wspomniano, szafiry królewski niebieski lub „prawdziwy niebieski” są najbardziej pożądane. Te jaskrawo jasne kamienie są droższe w porównaniu do niebieskich szafirów, które są zbyt ciemne lub zbyt szare.

Masa w karatach - Rzadko zdarza się, aby znaleźć ten kamień, który ma jednocześnie wysoką masę w karatach i wysoką klarowność. Stąd dla takich kamieni i oczywiście pierścionków, w których są wbudowane cena może sięgnąć nawet kilku milionów dolarów. Na szczęście dla nas potrzebujemy jedynie ładnego i eleganckiego pierścionka z szafirem, który wyrazi naszą miłość do przyszłej wybranki.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!