Lata doświadczeń w biznesie

Kosmetyki Good Stuff, czyli 7 produktów na dobry początek z auto detalingiem

Kosmetyki Good Stuff, czyli 7 produktów na dobry początek z auto detalingiem

Nierzadko zdarza się, że widząc przejeżdżający ulicą samochód, mamy wrażenie jakby wyjechał wprost z salonu. Jest wyjątkowo czysty, nie ma na sobie żadnych śladów użytkowania i tym bardziej zaskakującym może okazać się fakt, że nie każdy samochód, który tak się prezentuje, jest absolutnie nowy. W czym więc tkwi ten sekret? Oczywiście są samochody wprost z salonów i wyglądają tak samo jak te z kilometrami na liczniku. Co jednak je łączy? Specjaliści korzystają w tym celu z auto detailingu, by nadać tapicerce i lakierowi połysku i niesamowitej świeżości, zupełnie jakby właśnie wyjechał z salonu. Czym jest więc auto detailingu, skoro nawet nowe samochody korzystają z jego zalet, choć teoretycznie przecież nie powinny? Odpowiedź można znaleźć w poniższym artykule.

Pielęgnacja i ochrona samochodu

Czym więc jest auto detailing? To pojęcie określa proces, w którym dokonuje się pełnowymiarowej konserwacji i oczyszczenia pojazdu zarówno od zewnatrz jak i wewnątrz. Temu procesowi podlegają nawet pojedyncze elementy. Auto detailing może trwać nawet kilka dni, a końcowym efektem będzie ukazanie samochodu w stanie, w jakim prezentuje się klientom salonu, czyli tzw. "show-car". Głównym zadaniem auto detailingu jest renowacja pojazdu. Musi olśniewać, błyszczeć, a jednocześnie zwraca się uwagę, by zachwycał swoim wyglądem, Usługę te można równie dobrze przeprowadzić na używanym samochodzie, choć przeważnie stosuje się ją, by naprawić ewentualne szkody powstałe podczas transportu nowych aut. Równie często metodę stosuje się podczas sprzedaży auta, podnosząc jego wartość rynkową i przedłużając jego żywotność.

Auto detailing służy do naprawy i czyszczenia tego, co na zewnątrz jak i w środku. Nie są to jednak zwykłe prace pielęgnacyjne, których może dokonać w zasadzie każdy. Auto detailing skupia się na wszystkich możliwych detalach np. tapicerce, plastikach i pozostałych elementach wyposażenia. To żmudna i długotrwała czynność wymagająca indywidualnego podejścia do każdego, najmniejszego nawet detalu, by efekt był nieskazitelny. Auto detailing nie odpowiada więc jedynie za wygląd samochodu, ale zajmuje się konserwacją wszystkich jego elementów w pełnym zakresie. Efekt taki uzyskuje się, korzystając z możliwości, jakie dają specjalnie przygotowywane kosmetyki samochodowe. Nie sposób ich jednak odnaleźć w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym. Dlaczego jest to aż tak ważne? Korzystanie z niedopracowanych środków może zniszczyć lub odbarwić tapicerkę i wpłynąć na unikatowe i niezwykle czułe elementy samochodu niszcząc je.

Zewnętrzny auto detailing zajmuje się dopracowaniem wyglądu pojazdy, by wyglądał jak nowy. Nie są to jednak prace, tylko i wyłącznie polegające na myciu i polerowaniu. Najpierw dokonuje się zbadania lakieru, by ocenić jego stan, a następnie przechodzi się do prac ochronno-czyszczących: usuwanie brudu, rys i wgnieceń oraz ciężkich zabrudzeń np. powstałych poprzez działanie asfaltu, smoły i owadów. Następnie przywraca się głębie koloru, by auto promieniało blaskiem i wyglądało jak nowe. Ostatnim etapem jest nałożenie powłoki ceramicznej dla ochrony lakieru i utrzymania efektu na dłużej.

Coś więcej niż zwykła ochrona i pielęgnacja

Choć z pozoru proces auto detailingu wydaje się niewymagający, to jego pełnoprawne przeprowadzenie wymaga kilku dni ciężkiej pracy. Począwszy od wykorzystania rzadko dostępnych środków po dokładną i solidną pracę nad przywróceniem samochodowi blasku. Skorzystanie z oferty renomowanego przedstawiciela daje gwarancję uzyskania takiego właśnie wyglądu, a zarazem świeżości przeważnie kojarzonej tylko i wyłącznie z zupełnie najnowszymi modelami.

Zestaw siedmiu kosmetyków do pracy nad auto detailingiem

Good Stuff Zestaw S sprawdzi się idealnie w początkowej fazie prac nad samochodem. Komplet kosmetyków S renomowanej marki Good Stuff zawiera wiadro do mycia oraz środki pielęgnacyjne do nakładania dressingów wraz z aplikatorem. Ten nietuzinkowy komplet przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z car detailingiem i szukają profesjonalnej konserwacji. To idealny zakup także w przypadku posiadaczy nowych modeli.

Komplet zawiera elementy:

  • Quick Detailer - Gloss Detailer 250ml
  • Wiadro Good Stuff do płukania oraz aplikator do dressingu
  • Tire Dressing MAT 250ml
  • Iron Remover 250ml
  • Pure Shampoo 250ml
  • Glass Cleaner 250ml

Cechą charakterystyczną zestawu jest uniwersalność. Pozwala na wykonanie w pełni profesjonalnego ręcznego mycie samochodu bez konieczności zakupu dodatkowych środków. Good Stuff Iron Remover to specyfik rodzaju "Krwawa Felga". Brud trudno dostępny spłynie podczas mycia z pojazdu czerwoną smugą z aluminiowych felg. Można go stosować przed polerowaniem i nakładaniem wosku.

Szampon Pure posiada Ph łagodne dla skóry, co pozwoli bez problemu wymieszać go w wiadrze z rączką. Co ważniejsze jego skład oraz delikatny zapach nie zaszkodzą karoserii samochodu jak i drobnym elementom. Glass Cleaner został zaprojektowany z myślą o dokładnym myciu szyb bez możliwości pozostawienia smugi. Tire Dressing ułatwia efektywną pracę nad oponami. Aplikator dołączony do zestawu pozwala nanieść na opony satynową powłoką charakterystyczną dla nowego ogumienia. Jednocześnie skład Tire Dressing zapewnia ochronę przed pęknięciem. Wyblakłe opony? Tu też pomoże Tire Dressing. Efekt świeżości nie zniknie nawet po miesiącu od nałożenia.

Gloss Detailer chroni lakier, ale to połysk i utrzymanie wysokiej jakości są jego głównym atutem. Nakładany aplikatorem po każdym myciu tworzy efekt kroplekowania lakieru i pozostawia po nałożeniu połysk. Po wszystkim wystarczy wytarcie zwykłą szmatką z mikrofibry. Piankowy aplikator dołączony do zestawu pozwoli nałożyć dressing na dowolne elementy.

Pełny zestaw S Good Stuff to idealny pomysł na odnowienie samochodu we własnym zakresie. Komplet środków pielęgnacyjnych docenią zapaleni fani czterech kółek jak i osoby szukające ciekawego i oryginalnego pomysłu na prezent. Wszystkie wymienione powyżej pozycję znajdziesz na https://sklep.motogo.pl/good-stuff-m92.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!