Lata doświadczeń w biznesie

Czym charakteryzują się nasiona Sativa?

Czym charakteryzują się nasiona Sativa?

Mówiąc o nasionach marihuany warto mieć na uwadze to, że możemy mówić o dziesiątkach ich rodzajów. Które z nich są zatem najbardziej interesujące, a tym samym zasługują na szczególną uwagę? Osoby, które cenią sobie tak zwane odmiany tropikalne, zwykle odpowiadając na tak postawione pytanie wskazują przede wszystkim na nasiona cannabis Sativa i możliwości, jakie stwarzają.

Czym charakteryzują się nasiona Sativa?

Gdy mówimy o nasionach marihuany Sativa musimy mieć na uwadze to, że ich korzenie sięgają obszarów tropikalnych. Ma to istotny wpływ na ich wygląd, możemy więc mówić o nasionach wysokich, charakteryzujących się długimi i wąskimi liśćmi. Jeśli mamy do czynienia z odmianami, które mają około 10 procent genów Sativa, powinniśmy liczyć się jednak nie tylko z ich imponującą wielkością. Ich znakiem rozpoznawczym jest również to, że potrzebują więcej czasu na osiągnięcie dojrzałości niż inne odmiany tej rośliny. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z nasionami przeznaczonymi jedynie dla koneserów. Wystarczy, że sięgniemy po odmiany, w których geny Sativa nie stanowią stu procent, aby liczyć na okres dojrzewania, który nie będzie przekraczał ośmiu tygodni. 

Sativa to odmiana znana także z tego, że jej wpływ na umysł sprawia wrażenie silniejszego niż ten, jaki ma ona na ciało. Nie tylko nie spowalnia reakcji, ale również dodaje energii. Pozwala na znalezienie w sobie motywacji do działania, jest więc sugerowana choćby wtedy, gdy pojawia się konieczność skoncentrowania się na pracy wymagającej kreatywności. Oryginalne cechy tej odmiany nasion sprawiają też, że nasiona Sativa są często wykorzystywane zarówno do walki z przewlekłym zmęczeniem, jak i do leczenia depresji.

Ciekawe odmiany nasion Sativa

Auto Amnesia Haze to z pewnością odmiana dla niecierpliwych. Przeważają w niej geny Sativa nie stanowią jednak stu procent. Sprawia to, ze roślina jest nieco większa niż inne automaty. Do startu niezbędne jest poczekanie od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu dni, z jednej sztuki można przy tym uzyskać nawet 150 gramów zbioru. Roślina charakteryzuje się dość intensywnym zapachem, typowe są przy tym dla niego ostrzejsze akcenty. Stosowana w celach relaksacyjnych zapewnia dość długie i intensywne działanie. Podobnie, jak i inne nasiona Sativa zapewnia przy tym mocniejszy wpływ mentalny niż fizyczny. Pobudza i dodaje energii bez uczucia otumanienia. Auto Amnesia Haze nie jest zaliczana do typowo medycznych odmian marihuany. Ma jednak właściwości relaksacyjne, można więc oczekiwać, że będzie przynosić pozytywne rezultaty, gdy zależeć nam będzie na niwelowaniu napięcia mięśniowego. Stosowana w odpowiednich dawkach ma również działanie przeciwbólowe i uspakajające. 

Lemon Haze to z kolei Sativa, która zjednuje sobie zarówno początkujących, jak i weteranów. Jej uprawa nie jest skomplikowana, zachwyca przy tym również jej niezwykły cytrynowy zapach. To także przykład odmiany o wyjątkowym działaniu. Daje gwarancję czystej energii i jest w stanie wprowadzić w pogodny nastrój nawet te osoby, które zwykle nie są do niego skłonne. Jednym z jej znaków rozpoznawczych jest wysoka zawartość THC wyjaśniająca, przynajmniej częściowo, jakie mogą być źródła jej popularności. Odmiana Lemon Haze jest ceniona także przez osoby zainteresowane jej działaniem prozdrowotnym. Sięgają po nią osoby zmagające się z nadmiernym stresem, wahaniami nastroju, a nawet z depresją. Może być też wykorzystywana w charakterze środka przeciwbólowego sprawdzającego się nawet w przypadku tak poważnych dolegliwości, jak choćby migrena.  

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!