Lata doświadczeń w biznesie

Piły pneumatyczne

Piły pneumatyczne

Piły pneumatyczne, czyli urządzenia zasilane sprężonym powietrzem mają wiele zalet. Są bardzo uniwersalne i dzięki temu posiadają sporo różnych zastosowań. Doskonale sprawdzają się również jako piły karoseryjne, które mogą być wykorzystywane do wycinania uszkodzonych elementów nadwozi samochodowych. Są również bezpieczne i łatwe w obsłudze oraz lekkie. Dzięki nim praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Sprzęt używany głównie przez profesjonalistów

Jedną z ważnych ich zalet, która ma znaczenie również przy pracy z samochodowymi karoseriami jest ta, że mogą one rozpoczynać cięcie od dowolnej krawędzi krojonego elementu. Mało tego, początkiem takiej pracy może być również otwór w środkowej jego części, wywiercony po to, aby na przykład wprowadzić tam brzeszczot o małych wymiarach. Piły pneumatyczne są także bardzo dokładne w pracy i co bardzo istotnie pozostawiają po niej równe oraz gładkie krawędzie.

Ponadto duża ich moc i wydajność powodują, że są one używane głównie przez profesjonalistów, choćby dlatego, że w odróżnieniu od elektronarzędzi, mają znacznie lepszy stosunek mocy do masy.

Komfort, wygoda i cicha praca

To nie są jedyne argumenty mogące przekonać za tym, dlaczego piły pneumatyczne są lepsze od inaczej zasilanych urządzeń tego typu. Są nie tylko bardzo dokładne, ale również znacznie wygodniejsze. Ma na to wpływ przede wszystkim ich niewielka waga, która zwiększa komfort pracy operatora. Na to, że się nie męczy tak szybko jak w przypadku pracy z innymi urządzeniami i może działać nawet przez kilka godzin wpływa także ergonomiczna budowa pił pneumatycznych. To dobrze zoptymalizowane narzędzia o niewielkich w sumie wymiarach. I te cechy mają również niebagatelne znacznie. Umożliwia ona bowiem pracę w ciężko dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne narzędzia by sobie nie poradziły.

Piły pneumatyczne pracują również bardzo cicho. To ważne z punktu widzenie nie tylko operatora, ale również osób znajdujących się w pobliżu i mogą być stosowane tam, gdzie na przykład praca urządzeń elektrycznych z powodu dużego hałasu nie jest możliwa.

Szukasz solidnej i bezpiecznej piły pneumatycznej? Sprawdź ofertę sklepu internetowego pneumatyczne.net.pl >>

Oszczędności w czasie pracy oraz tani serwis

Inne zalety mają związek z finansami. Piły pneumatyczne są na pewno w sumie tańsze w użytkowaniu niż inne urządzenia. Co prawda trzeba posiadać instalację do sprężonego powietrza, ale gdy jest ona właściwie zoptymalizowana, to na pewno oszczędności będą duże.

Serwis urządzeń pneumatycznych również niewiele kosztuje, ponieważ mają one prostą budowę. Ale i ona wymaga prawidłowej codziennej konserwacji oraz użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. To pozwala na długotrwałe bezawaryjne użytkowanie takiego sprzętu. Gdy jest właściwie obsługiwany, to może służyć nawet pięć razy dłużej niż standardowe narzędzia elektryczne.

Bez iskier i bezpiecznie

Nie mniej ważne od wymienionych już zalet, a może i ważniejsze jest duże bezpieczeństwo pracy z piłami pneumatycznymi. Ten napęd nie powoduje iskier I nie wymaga innych elementów zabezpieczenia charakterystycznych na przykład dla elektronarzędzi.

 

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!