Lata doświadczeń w biznesie

Najlepsze wyciskarki dwuślimakowe

Najlepsze wyciskarki dwuślimakowe

Wyciskarki poziome dwuślimakowe wykorzystywane są w coraz większej ilości gospodarstw domowych, ale też w profesjonalnie zarządzanych kawiarniach. Dzięki takiej konstrukcji można sobie pozwolić na wyciśnięcie zadowalającej ilości soku, pełnego wartości odżywczych. Wyciskarki dwuślimakowe są wyposażone w dwa wałki, umieszczone są one równolegle do siebie. Ich praca jest całkowicie bezpieczna oraz bardzo komfortowa, owoce są miażdżone bardzo sprawnie i precyzyjnie. To najlepsza propozycja dla osób, które chcą przygotowywać soki nie tylko z samych owoców, ale też z warzyw liściastych i ziół.

Wyciskarki wolnoobrotowe - czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej należy kierować się następującymi parametrami:

  • pojemnik na sok - nie we wszystkich wyciskarkach występuje. Jeśli go nie ma, wtedy urządzenie jest niekompletne, a sok nie będzie miał gdzie spływać, co jest sporym utrudnieniem dla użytkowników,
  • moc urządzenia - wysoka moc zapewnia szybszą pracę całego urządzenia. Jest też bardzo ważna szczególnie wtedy, gdy chce się wycisnąć sok z twardych owoców i warzyw. Dobrym wyborem będą wyciskarki dysponujące mocą 700-800 W,
  • rodzaj urządzenia - wersja dwuślimakowa jest dużo korzystniejsza, ponieważ wykorzystuje dwa wałki,
  • wymiary wyciskarki - jeśli ktoś posiada małą kuchnię, powinien zdecydować się na wyciskarkę o niewielkich rozmiarach - kompaktową. Dzięki temu nie będzie problemów z jej przechowywaniem,
  • dodatkowe funkcje - warto sprawdzić czy urządzenie będzie się samoistnie czyściło. Ważną funkcją jest także ewentualna zmiana kierunku obrotów, dzięki czemu owoce nie będą się blokowały.

Jak widać jest kilka istotnych kryteriów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki, tak aby decyzja była przemyślana i rozsądna.

Zadbanie o klarowność soku oraz największe wady i zalety wyciskarek wolnoobrotowych

Każda wyciskarka powinna zadbać o wysoką klarowność soku. W tym celu warto wyposażyć się w urządzenie, które cechuje się 40-120 obrotami na minutę. W ten sposób sok będzie miał dużo witamin, błonnika oraz minerałów. Nie straci nic ze swojej wartości odżywczej. Soki z wyciskarki nie są spienione oraz zawierają dużo cennego miąższu.

Najważniejszą zaletą wyciskarek jest to, że można z nich korzystać również w przypadku warzyw i ziół. Ponadto sok, który się uzyska nie będzie napowietrzony i zachowa swoją świeżość przez bardzo długi czas. Wyciskarka nie ma zbyt skomplikowanej budowy, łatwo ją przechowywać, czyścić oraz przenosić z miejsca na miejsce. Ponadto pracuje bardzo cicho, co przydaje się zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych. Opinie na temat wyciskarek wolnoobrotowych są nad wyraz korzystne, ponieważ pozwalają na prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia. Wyciśnięcie soku z pomocą takiego urządzenia nie jest zbyt czasochłonne oraz trudne. Sok przypomina swoją konsystencją koktajl smoothie. Jeśli ktoś ma w domu małe dziecko i chce o nie zadbać, powinien wybrać właśnie wolnoobrotową wyciskarkę, która na pewno nie obudzi niemowlaka i pozwoli na przygotowywanie pysznych oraz zdrowych soków. 

Nie wiesz którą wyciskarkę wolnoobrotową wybrać ? Sprawdź więcej w rankingu na https://hurompolska.pl/blog/wolnoobrotowe-wyciskarki-dwuslimakowe-ranking/ >>

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć