Lata doświadczeń w biznesie

Łuparka pionowa

Łuparka pionowa

Wybierając łuparkę do drewna, nie można podejmować pochopnych decyzji. Przede wszystkim nie są to sprzęty tanie. Poza tym jeśli dokonamy zakupu niewłaściwego sprzętu, wówczas żywotność takiego produktu może być krótka, aż w końcu stanie się on całkowicie bezużyteczny. Bardzo ważna podczas dokonywania tego wyboru jest również kwestia bezpieczeństwa. Nie są to jednak jedyne elementy, które powinno brać się pod uwagę podczas zakupów. Czemu zatem jeszcze warto się przyjrzeć?

Typy łuparek

Łuparki możemy podzielić na trzy podstawowe typy. Każdy z tych typów charakteryzuje się innym rodzajem energii, potrzebnej do zasilania urządzenia. Poniżej można znaleźć dość ogólną, jednak obfitującą we wszelkie informacje, krótką definicję każdego z typów:

- łuparka spalinowa. Trudno jest utrzymać ten sprzęt w dobrym stanie i wymaga on dość częstych przeglądów. Minusem jest również jej głośna praca, bardzo wysoki poziom hałasu. Do plusów takiej łuparki można natomiast zaliczyć silnik. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie z porządnej jakości silnikiem, wówczas odwdzięczy się on nam trwałością oraz odpornością nawet na niewłaściwe użycie.

- łuparka elektryczna. Jest ona słabsze od spalinowej i dość delikatna. Jeśli nie będziemy dobrze postępować z tym sprzętem, to niestety może to poskutkować uszkodzeniem silnika. Nawet wszelkie zabezpieczenia nie są w stanie go przed tym uchronić. Taka łuparka jeśli jest mocna, radzi sobie z naprawdę bardzo twardym drzewem. Poza tym nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na jej konserwację i jest ona także dość cicha.

- łuparka hydrauliczna. Można nią łupać największe kłody, ale jako maszyna sama w sobie jest dość skomplikowana. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie naprawić jej samodzielnie, muszą zajmować się tym specjaliści. Jako sprzęt jest powolna, ale ma ogromną siłę i wysoką wytrzymałość. Można nią łupać ogromny kłody twardego drewna. Jej sporym minusem jest jej wysoka cena rynkowa.

Taki podział jest podziałem dość ogólnym. Jeśli natomiast chcemy bardziej zagłębić się w temat łuparek, to warto oczywiście zapoznać się również z innymi, dodatkowymi informacjami w tym zakresie.

  • Łuparki spalinowe oraz elektryczne, najczęściej są również łuparkami ślimakowymi. Ich ostrza powoli wkręcają się w drewno, aż następuje moment jego rozłupania na części, przebiegający wzdłuż kierunku wzrostu.
  • Łuparki hydrauliczne są natomiast specjalistycznymi prasami hydraulicznymi. Dzięki nim można wywrzeć nacisk na sam koniec beli, a jej rozłupanie następuje dzięki przekroczeniu wytrzymałości włókien drzewnych.
  • Łuparkami pionowymi można natomiast łupać długie bale. Łuparka pozioma ma mniejsze możliwości pod tym właśnie względem, jednak sporo zależy również od jej modelu.


Łuparki do drewna hydrauliczne pionowe

Dzięki dużym możliwościom regulacyjnym, można pracować nią z długimi i grubymi kawałkami drzewa. Nawet kłoda o długości metra, nie stanowi problemu w przypadku niektórych modeli. Jednak minusem jest ich waga, sięgająca około 100 kg. Stosuje się je przede wszystkim jako narzędzia stacjonarne.

Sprawdź również czym kierować się przy wyborze łuparki do drewna. Więcej na https://alltech-shop.eu/pl/ >>

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!