Lata doświadczeń w biznesie

Jak dowiedzieć się, czyj numer telefonu do Ciebie dzwoni

Jak dowiedzieć się, czyj numer telefonu do Ciebie dzwoni

Jesteśmy przyzwyczajeni do wyszukiwania numerów telefonów za pomocą nazwisk i adresów, ale czasami tak ważne jest, aby wiedzieć, kto jest właścicielem danego numeru telefonu. Tak często spotykamy się z numerami i chcemy wiedzieć, kto jest ich właścicielem: numer prywatnego rozmówcy, który wykonał nieodebrane połączenie, lub numer, który gdzieś zanotowałeś, ale zapomniałeś, czyj to numer. Wyszukiwanie właściciela numeru telefonu nazywane jest odwrotnym wyszukiwaniem telefonów.

Ponieważ każdy numer musi być przypisany do osoby lub firmy, powinieneś technicznie być w stanie odtworzyć ten numer do tego podmiotu, ale nie zawsze otrzymujesz zadowalające wyniki. W rzeczywistości nie ma pewnego i niezawodnego systemu wyszukiwania numeru. Nie działa on jak książka telefoniczna, gdzie wszystko jest systematyczne, zatwierdzone i kompletne.

Większość ludzi chce, aby ich numery pozostały prywatne, a obowiązkiem dostawcy usług telefonicznych jest dopilnowanie, aby tak pozostało. Tak więc nie będziesz otrzymywał zadowalających usług tego typu od operatorów, chyba że będzie to dotyczyło tylko numerów stacjonarnych. Ale wiele osób robi odwrotne wyszukiwanie telefonów dla numerów komórkowych i VoIP, co sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze. Niektóre usługi sprawiają, że płaci się za wyszukiwanie numerów telefonów komórkowych, ale w miarę dojrzewania branży komunikacyjnej, darmowe usługi stają się coraz bardziej powszechne i dość skuteczne. 

Jak działa wyszukiwanie rozmów telefonicznych wstecznych
Jeśli chodzi o numery telefonów stacjonarnych, otrzymujesz je od dostawców usług telefonicznych, którzy są obecni w ich książce telefonicznej. Numery telefonów komórkowych należą jednak zazwyczaj do różnych i często konkurujących ze sobą operatorów komórkowych. Silniki odwrotnego wyszukiwania telefonów muszą działać jako zbieracze i gąsienice, aby zasilać ich bazy danych. W rzeczywistości, za każdą aplikacją do wyszukiwania wstecznego lub witryną znajduje się silnik, który rejestruje każdy numer telefonu, który jest w jego zasięgu, wraz z towarzyszącymi mu informacjami o jego właścicielu - nazwiskiem, adresem, krajem, a nawet zdjęciami.

Niektóre aplikacje wyciągają nawet informacje z list kontaktów swoich użytkowników i zasilają z nich bazy danych. Badają one również sieci komunikacyjne i łącza ich użytkowników oraz inteligentnie pozyskują istotne informacje w celu uzasadnienia danych dotyczących numerów telefonów. Tak więc, jeśli szukasz wiarygodnej aplikacji lub usługi wyszukiwania odwrotnego telefonu, poszukaj takiej, która posiada największą bazę danych numerów. 

Tak więc, nie jest konieczne, aby każdy numer telefonu tam jest zapisany w jednej z odwrotnych baz danych telefonów, a te, które mają zapis, niekoniecznie mają sensowne dane o ich właścicielach. W rzeczywistości większość numerów telefonów (zwłaszcza komórkowych) nie znajduje się w tych bazach. Dlatego nie zawsze można uzyskać zadowalające wyniki. Ale to się wkrótce zmieni, ze względu na inwazyjną naturę gąsienic pracujących za aplikacjami typu reverse lookup i tempo, w jakim rynki krajów trzecich są modernizowane. 

Rezultaty, które na pewno otrzymasz, ale nie zawsze to, co chcesz. Na przykład, łatwo jest aplikacjom wydedukować, z jakiego kraju pochodzi dany numer i który operator go uruchamia. Na przykład, można zobaczyć wynik czegoś takiego jak "Manhattan, Sprint". Brak nazwy. Choć dla niektórych może to być użyteczne, to jednak nie jest to to, czego ludzie chcą z odwrotnej wyszukiwarki telefonicznej.

Innym problemem, na który można natknąć się przy odwrotnym wyszukiwaniu telefonu, są przestarzałe informacje. Usługa wyszukiwania mogła zebrać informacje o poprzednim właścicielu numeru w książce telefonicznej. Podczas wyszukiwania brakuje nowego właściciela, a stary zostaje znaleziony. 

Z drugiej strony, musimy zauważyć, że niektóre aplikacje dają ogromną liczbę hitów. Do tego stopnia, że wiele z nich oferuje płatną usługę rewersu telefonicznego i zwrotu pieniędzy w przypadku, gdy wyniki nie są zgodne z oczekiwaniami. Na przykład TrueCaller szczyci się tym, że w swojej bazie danych ma ponad dwa miliardy numerów i co ciekawsze, jest za darmo. Możesz jednak zostać poproszony o wrzucenie czegoś zamiast pieniędzy. Na przykład, możesz zostać poproszony o zalogowanie się za pomocą swojego konta na Facebooku lub Google, aby korzystać z bezpłatnej usługi. 

Sprawdź czyj to numer - 571196530

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!