Lata doświadczeń w biznesie

Frezarki Festool - czym się wyróżniają?

Frezarki Festool - czym się wyróżniają?

Frezarka Festool Domino to sprzęt, który pozwala przetwarzać powierzchnie z metalu, stali, drewna, kamienia i tworzyw sztucznych. Na frezarce można obrabiać płaskie, zakrzywione i ukształtowane powierzchnie, wycinać gwinty, zęby, wypusty, wykonywać prace wiertnicze i wiercić, nakładać na powierzchnię skomplikowane wzory i napisy. Również na frezarce możesz usuwać rowki, frezować otwory na pętle, tworzyć panele i trójwymiarowe płaskorzeźby.

Zastosowanie frezarek

Frezowanie jest szeroko stosowane w branży jubilerskiej, meblowej i reklamowej, w wyposażeniu wnętrz i dekoracji, do produkcji drzwi i okien z tworzyw sztucznych. Bez frezowania nie można sobie wyobrazić nowoczesnej inżynierii i produkcji samolotów, a także produkcji sprzętu medycznego. Festool Domino - Frezarka do połączeń potrafi wykonać tę pracę tak dokładnie, że powierzchnia danego produktu pozostanie prawie idealnie gładka.

Istnieje szeroki zakres prac, których wdrożenie bez nowoczesnej frezarki jest po prostu niemożliwe. Na przykład Festool Domino frezarka specjalnego przeznaczenia używane są do cięcia zębów na kołach zębatych. W maszynie do frezowania możliwe jest wytwarzanie nie tylko bezpośredniego uzębienia, ale również uzębienia ewolwentowego, a także uzębienia śrubowego. Żadna inna maszyna nie może wykonywać takich operacji.

Odmiany frezarek

Przemysł produkuje wiele odmian frezarek, z których każda wykonuje określony zestaw operacji. Rodzaj sterowania maszyną może być ręczny, automatyczny lub sterowany za pomocą systemu CNC. Maszyny CNC oznaczają, że urządzenie jest wyposażone w numeryczną kontrolę programu, która pozwala zautomatyzować proces frezowania. Taka maszyna znacznie zwiększa wydajność, ponieważ czas przetwarzania każdej części jest znacznie skrócony. Najpopularniejsze są maszyny konsolowe. Konsola jest częścią, na której zamocowany jest obrabiany przedmiot. W maszynach bez wspornika stół, na którym zamocowana jest część, może poruszać się tylko w kierunku wzdłużnym lub poprzecznym.

Frezarki wzdłużne są zaprojektowane do obsługi dużych przedmiotów. Jako narzędzie tnące stosuje się młyny wykonane ze stali szybkotnącej z węglików spiekanych. Frezarki kopiujące umożliwiają wykonywanie naprawdę skomplikowanych ozdób, grawerowanie napisów i wzorów oraz profili w kształcie frezów. Przy wyborze frezarki należy kierować się zadaniami. Powinieneś wybrać maszynę, która będzie wykonywać tylko te funkcje, które są wymagane, ponieważ cena sprzętu zależy przede wszystkim od zawartości funkcjonalnej.

Sprawdź szeroką ofertę frezarek Festool u oficjalnego dystrybutora ! Więcej na e-metal.pl >>

Frezarka do drewna

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów używanych do budowy, tworzenia funkcjonalnych elementów wyposażenia wnętrz i dekoracji wnętrz. Unikalne właściwości naturalnego drewna to przyjazność dla środowiska, naturalne piękno, praktyczność, trwałość, a jednocześnie plastyczność. Drewniane elementy są łatwo obrabiane ręcznymi narzędziami stolarskimi, jednak użycie narzędzi elektrycznych do obróbki drewna ułatwia i przyspiesza proces wykonywania pracy. Frezarka do drewna doskonale sprawdza się w tworzeniu złożonych powierzchni i konturów, wierceniu otworów, wycinaniu rowków, profilowaniu krawędzi.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!