Lata doświadczeń w biznesie

Dynaudio - legendarna marka w świecie audio

Dynaudio - legendarna marka w świecie audio

Około 30 lat temu pewna grupa inżynierów z miast Skandeborg mieszczącego się w Danii, będąca fanami słuchania muzyki na sprzęcie cechujący się najwyższą jakością, zauważyła, że słuchanie muzyki nawet za pomocą głośników najlepszej jakości, nie daję prawdziwej przyjemności ze słuchania muzyki. Żadne kolumny nie dały możliwości odtworzenia muzyki dokładnie w taki sposób, w jaki chciał tego twórca. Przesunięcia fazy, niezadowalająca odpowiedź impulsowa, czy brak liniowości trapiły muzyków, którzy postanowili stworzyć własną markę. W ten sposób powstało Dynaudio. 

Muzycy postawili sobie wysoko poprzeczkę- postanowili stworzyć sprzęt cechujący się najwyższą jakością. Technologia powstać miała na bazie pionierskich badań. Takie opracowania, jak DDC i inne ustanowiły nową jakość muzyki. Stały się one wręcz punktem odniesienia dla innych firm, tworzących sprzęty tego typu. 

Wyjątkowość podejścia, a także niekwestionowaną nowoczesność dostrzegli profesjonaliści. Do dziś zachwyceni są brakiem podbarwień, dlatego zwana telewizja BBC postanowiła wykorzystać sprzęt Dynaudio do swoich studiów nagraniowych, oceniając sprzęt jako profesjonalny i ekskluzywny. Z kolumn Dynaudio korzysta także wielu artystów podczas swoich koncertów. 

Ponieważ coraz częściej nasze życie przypomina bieg, dlatego warto zwrócić uwagę na systemy auto montowane w samochodach, w których spędzamy coraz więcej czasu. Trend rozpoczął się około 1997 roku wraz z pojawieniem się Volvo C70. Wyposażony on został w fabrycznie nowy i ekskluzywny Dynaudio Sound, co sprawiło, że słuchanie muzyki w samochodzie stało się niezwykle przyjemne. System ten wzbogacony został w Dolby Pro Logic. OD tej pory powiesza się liczba samochodów, które także wyposażone są w sprzęt Dynaudio. 

Niezależnie od tego, czy ktoś woli słuchać jazzu, popu, czy rocka. Ważne w tym przypadku nie jest także źródło, a  także formaty. Tak naprawdę to emocje decydują o tym, czy czujemy się uczestnikami muzycznego wydarzenia. To głównie dlatego kolumny marki Dynaudio cenione są na całym świecie. Aby jednak osiągnąć ten poziom, duńscy inżynierowie poświęcili ogromną ilość czasu, aby stworzyć sprzęt, który zaspokoi oczekiwania zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. 

Kopułki wysokotonowe rozwijane są niemal od dziesięcioleci. Pokryte są one wysokiej jakości materiałem tłumiącym dźwięki. Niezwykle lekkie cewki wykonane są z aluminium, natomiast chłodzone są za pomocą oleju z cząsteczkami żelaza. Membrany głośników średniotonowych wytworzone zostały z polimeru magnezowo-krzemowego. Kompozyt opracowany został autorsko przez markę Dynaudio. Niezwykle lekka cewka ma dużą średnicę, co sprawia, że membrany poruszają się w różny sposób i się nie łamią. 

Każda kolumna stworzona została z kombinacji wysokiej jakości podzespołów i technologii. Doskonałym dopełnieniem kolumn są elementy wykonane z naturalnego drewna. Doświadczenia marki Dynaudio w tym zakresie sięga kilkadziesiąt lat wstecz. To gwarancja najwyższej jakości urządzenia cechującego się nienagannym wyglądem.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!