Lata doświadczeń w biznesie

Czy gry wideo mają negatywny wpływ na małżeństwa?

Czy gry wideo mają negatywny wpływ na małżeństwa?

Z doniesieniami, że przemysł gier wideo może osiągnąć 300 miliardów dolarów do 2025 roku, nie jest tajemnicą, że ludzie kochają gry wideo. Ale czy gracze kochają swoje ulubione RPG bardziej niż ich znaczący odpowiednik?

W miarę jak gry wideo stają się coraz bardziej popularne, toczy się wiele dyskusji na temat ich uzależniającego charakteru i tego, jak gra w gry wideo może negatywnie wpływać na relacje, ale czy istnieje jakaś prawda do spekulacji? Czy można cieszyć się najnowszą Fifą, a także mieć udane małżeństwo? Wierzymy, że można to zrobić, ale potrzebna jest zdrowa równowaga.

Przyjrzyjmy się niektórym badaniom i statystykom i uzyskajmy jasność co do tych wspólnych kwestii.

Podstawy do rozwodu

Statystyki, które słyszeliście przez te wszystkie lata nadal brzmią dobrze; prawie 50% małżeństw kończy się rozwodem. To smutny fakt, ale niestety nie każda para może to zrobić. Więc które pary są bardziej skłonne do rozwodu i dlaczego?

Nawet zanim wpadniemy w negatywne zachowania, które prowadzą do rozwodu, możemy przyjrzeć się liczbom, aby zobaczyć, kto jest bardziej podatny na rozwód. Niektóre badania pokazują, że winowajcą mogą być problemy z pieniędzmi lub ich brak. Badania te pokazują również, że związki z co najmniej jednym bezrobotnym partnerem mogą również kwalifikować się do rozwodu. Istnieją nawet doniesienia, że ludzie mieszkający w niektórych stanach są bardziej narażeni na separację, a Nevada, Oklahoma i Wyoming znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Więc jak gry wideo pasują do tego kontekstu? Jak pokazują badania, to nie fakt, że jesteś właścicielem gry wideo lub grasz w nią tylko sporadycznie, pogarsza stan Twojego małżeństwa, ale to, ile czasu i pieniędzy spędzasz na grze i czy mądrze wykorzystujesz swój czas. Ostatnio kilka badań wskazało na pewne niepokojące trendy.

Małżeństwa i gry wideo

W zeszłym roku, bardzo dobrze opublikowane badanie przez firmę Divorce Online znalazł związek między rozwodem i popularnej gry wideo Fortnite. Przeglądając wnioski rozwodowe, stwierdzili, że w co najmniej 200 z nich, tj. około 5%, słowo "Fortnite" zostało dosłownie wymienione jako powód rozwodu. Chociaż inne czynniki mogą odgrywać rolę, głównym problemem jest to, że gra wideo współmałżonka była zbyt skupiona na grze, a nie na ich związku. To sprawia, że gra jest rodzajem uzależnienia, a uzależnienie jest kolejnym ważnym powodem do rozwodu.

Podczas innego badania Journal of Leisure Research, naukowcy rozmawiali z setkami par, które były małżeństwem od około siedmiu lat i odkryli, że wśród małżonków, mąż był 73% graczy. Rozmawiając z małżonkiem gracza, 75% kobiet stwierdziło, że chciałoby, aby ich mąż spędzał mniej czasu na uprawianiu hazardu, a więcej na aktywnym uczestnictwie w związku, i że stały hazard zazwyczaj prowadzi do kłótni. Jako ciekawostkę można również zauważyć, że spośród par, w których mąż i żona grają w tym samym czasie, 76% stwierdziło, że gry faktycznie pomogły ich związkowi.

Nietrudno jednak zauważyć, że jeśli jeden z małżonków spędza więcej czasu grając w gry wideo niż ze swoim partnerem, problemy wydają się nieuniknione.

Małżeństwa mogą również ucierpieć, gdy jeden z partnerów ma problemy z zachowaniem, co może być spowodowane w szczególności urazami z dzieciństwa lub zastraszaniem. Jeśli chodzi o gry wideo, 57 % dzieci twierdzi, że było zastraszanych podczas grania w gry online i chociaż 29 % z nich stwierdziło, że zachowanie to nie uniemożliwiło im chęci grania w te gry, faktem jest, że zastraszanie może mieć trwałe skutki.

Poza potencjalną szkodą fizyczną, zastraszanie może mieć również "głęboko niepokojący wpływ na relacje dziecka z rówieśnikami", a jeśli będzie trwało dalej, niepokojące zachowanie może się do nich przykleić w czasie ich dorosłych relacji i ostatecznie doprowadzić do rozwodu. Rodzice powinni mieć oko na wpływ gier hazardowych oferowanych w Internecie na ich dzieci, aby mogli położyć kres takim zagrożeniom, zanim pójdą za daleko.

Inne skutki hazardu

Istnieją inne sposoby, w jaki gry wideo mogą wpływać na wasz związek. Kluczem do wszystkich tych sytuacji jest zapamiętanie znaczenia waszego małżeństwa i uczynienie z niego priorytetu nad waszą grą.

Na przykład, pary, które spędzają taką samą ilość czasu grając w gry wideo, mogą popaść w niezdrowy wzorzec spędzania zbyt wiele czasu na graniu w gry, a zbyt mało na rozmowach o prawdziwych problemach. Niektóre pary nawet wracają do domu z pracy i spędzają resztę wieczoru grając w gry wideo, co jest zabawne, ale nie prowadzi do skutecznej komunikacji. Unikaj tej pułapki, poświęcając czas po pracy na rozmowy o swoim dniu i innych ważnych sprawach.

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Brighama Younga wynika, że miało to wpływ na małżeństwa, gdy jeden z partnerów został później niż drugi, aby grać w gry wideo. Stwierdzili, że pary, które nie poszły spać razem, zgłaszały więcej problemów z małżeństwem. Tu znowu wszystko kręci się wokół czasu, który spędzasz z ukochaną osobą. Napraw to, ustalając datę każdego wieczoru, kiedy przestaniesz się bawić i pójdziesz do sypialni, aby dobrze się bawić.

Ostatecznie to nie same gry wideo prowadzą do rozwodu, ale sposób, w jaki spędzasz swój czas, robi różnicę. Poświęć czas na zabawę i grę w gry wideo, ale zawsze trzymaj związek na pierwszym miejscu.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!