Lata doświadczeń w biznesie

Pierwsze pół roku dziecka- o czym pamiętać?

Pierwsze pół roku dziecka- o czym pamiętać?

Czas ciąży to czas oczekiwania na cud narodzin. Oczywiste jest, że noworodek będzie wymagał właściwej opieki, ale przede wszystkim obecności rodziców. Bardzo często przyszłe mamy są zdania, że to w ciąży zachodzą największe zmiany w wyglądzie i układach w małym ciałku. Zapominamy o tym, jak istotny jest pierwszy rok życia malucha. To czas, w którym nie tylko oswaja się z całkowicie nowym światem, ale również uczy się samodzielności, stawia pierwsze kroki i wypowiada pierwsze słowa.

Pierwszy rok dziecka

To specjalny czas, w którym maluch oswaja się z całkiem nowym światem, a następnie uczy się w nim funkcjonować. To szczególny moment w życiu rodziców, uczą się oni całkowicie nowych obowiązków, zmienia się ich plan dnia, a często i priorytety. Kluczowe są pierwsze miesiące życia dziecka, które musi nauczyć się funkcjonować w całkowicie nowym świecie. Z tego właśnie powodu, przed młodymi rodzicami jest nie lada wyzwanie. W końcu muszą zadbać nie tylko o właściwą pielęgnację maluszka, ale i zapewnienie mu maksymalnego komfortu. Oczywiście wielu rodziców decyduje się na urządzanie pokoju dla malucha, zapominając, że jedyne czego potrzebuje to obecność mamy i taty. Moda ta bierze się od tego, co jest pokazywane w mediach i tłumaczenia, że malucha należy nauczyć zasypiania w swoim łóżeczku. Rzeczywistość pokazuje, że młodzi rodzice obawiają się pozostawienia dziecka w jego pokoju, gdyż być może nie usłyszą płaczu. Alternatywą jest spanie z dzieckiem, jednak tutaj pojawia się obawa, że zostanie przygniecione.

Kołyska drewniana dla dziecka

Jak zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa?

Doskonałym rozwiązaniem jest kołyska. Z uwagi na wymiar można ją dowolnie przestawiać w pomieszczenia, w które aktualnie są użytkowane. Ponadto kołysanie pozytywnie wpływa na układ nerwowy malucha. Jaką kołyskę wybrać? Na rynku istnieje szeroki wybór modeli, jednak wielu rodziców nie do końca wie, na co się zdecydować. Oczywiście te wszystkie kołyski można podzielić na dwie grupy, mianowicie na te, które bujają się na boki i bujane wzdłuż ciała dziecka. Dla wielu rodziców ta druga opcja jest prawdziwym zaskoczeniem, jednak należy uznać, że cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Kołysanie wzdłuż ciała dziecka należy do bodźców, które są znane z czasów ciąży, ale i usypiania malucha w ramionach rodziców. Dlatego powtórzenie tego w kołysce sprawia, że poczucie bezpieczeństwa jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Kołyska DREAMER™ to zapewnienie delikatnego kołysania, dzięki mechanizmowi, który zapobiega zbyt intensywnym ruchom. Zostało udowodnione przez wieloletnie badania, że sposób, w jaki kołysze się dziecko w pierwszych miesiącach  życia, ma wpływ na rozwój układu nerwowego. Zaleca się delikatne kołysanie, które działa kojąco, ale jednocześnie pozytywnie wpływa na rozwój maluszka. Ponadto sposób kołysania kołyski DREAMER ™ sprawia, że można ją ustawić przy łóżku rodziców. Daje to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecku, jak i mamie i tacie. To szczególnie istotne w pierwszych miesiącach życia, ponieważ pozwala na przyzwyczajenie się do całkowicie nowego otoczenia, ale i zwiększenie komfortu.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!