Lata doświadczeń w biznesie

Wentylacja w Twoim domu - jak wpływa na klimatyzację i chłodzenie domu

Wentylacja w Twoim domu - jak wpływa na klimatyzację i chłodzenie domu

Litera "V" w HVAC oznacza wentylację. W złożonym procesie zapewniania chłodnego komfortu w domu, rzadko wspomina się o wentylacji. Lwia część uwagi poświęca się komponentom "AC" (klimatyzacja). Prawdą jest, że Twoja klimatyzacja spełnia główne funkcje przekazywania ciepła na zewnątrz i wdmuchiwania chłodnego powietrza do Twojego domu. Właściwa wentylacja ma jednak kluczowe znaczenie dla ogólnego chłodzenia i oddychalności Twojego domu i jest niezbędna, jeśli chodzi o jakość powietrza w pomieszczeniach. Jeśli wątpisz w znaczenie wentylacji, spędzić kilka minut w niewentylowanym pomieszczeniu, np. na strychu lub w zamkniętym garażu, gdzie w letnich temperaturach Feniksa jest nieznośnie gorąco i klei się.

Co to jest wentylacja i jak to działa?

Wentylacja to cyrkulacja świeżego powietrza do, przez i wreszcie z domu. Skuteczna wentylacja stale odświeża powietrze w Twoim domu. Usuwa to zapachy i opary, zmniejsza wilgotność i usuwa lotne związki organiczne (VOC), które mogą być szkodliwe i są obecne w wielu współczesnych produktach. W Phoenix, ekstremalne upały lata pozostawiają właścicieli domów w sytuacji zamkniętej przez miesiące z zamkniętymi drzwiami i oknami. W ten sposób ciepło jest utrzymywane z dala i przyczynia się do oszczędności kosztów energii. Jednak wentylacja w domu może na tym ucierpieć.

Ulepszenia w zakresie izolacji domów

W ostatniej dekadzie postęp w budownictwie mieszkaniowym i izolacji doprowadził do tego, że nowsze domy zostały szczelnie zamknięte. Niskoemisyjne, dwuszybowe okna, techniki izolacji cieplnej w domu i lepsza odporność na warunki atmosferyczne to superszczelne domy, które ograniczają swobodny przepływ powietrza w Twoim domu. Twoja klimatyzacja recyrkuluje powietrze w Twoim domu. Ważne jest jednak, aby Twój dom mógł oddychać i potrzebował świeżego powietrza z zewnątrz. Właściciele domów muszą zapewnić, że ich system HVAC ma odpowiednie otwory zwrotne i że kanały są w dobrym stanie. Wentylacja mechaniczna staje się standardową opcją w nowszych domach. Oto niektóre z problemów związanych ze słabą wentylacją w domach:

Nadmierna wilgotność

W łazienkach bez otwartych okien lub wentylatorów wyciągowych można łatwo zaobserwować wilgoć. Para wodna tworzy się na lustrze, a krople wody pojawiają się na suficie i ścianach. Wyobraź sobie, że cały twój dom nie ma odpływu wilgoci - możesz zauważyć stęchły zapach lub poczuć wilgoć na twojej skórze. Pewnym znakiem, że potrzebujesz lepszej wentylacji, jest pojawienie się czarnej pleśni w Twojej łazience lub na ścianach.

Zapachy stagnacji w kuchni podczas gotowania

Nadal masz zapachy gotowania długo po kolacji? Zapach pieczonych ciasteczek, które wypełniają twój dom jest cudowny. Jednak dominujące zapachy mogą być nieprzyjemne podczas smażenia mięsa lub gotowania ryb. Zdrowa wentylacja domowa powinna w jak najkrótszym czasie wyeliminować zapachy gotowania.

Odrzucenie ogólne

Spójrzmy prawdzie w oczy, lata w Phoenix są ciężkie. Jeśli mieszkasz w domu od miesięcy, możesz być niespokojny. Domy ze słabą wentylacją mają tendencję do czucia się duszne i ciasne. Jeśli twój dom po prostu nie czuje się dobrze, ale nie potrafisz wymienić problemu, może to być wentylacja.

Czy twój dom musi wziąć głęboki oddech?

Jeżeli stagnacja zapachów, nadmierna wilgotność lub słaba jakość powietrza w pomieszczeniach wpływa na ciebie i twoją rodzinę, zadzwoń do Chandler Air, Inc. aby zaplanować inspekcję domową. Nasi fachowi technicy serwisowi sprawdzają, czy cały przepływ powietrza w Twoim domu pracuje z maksymalną wydajnością. Z letnim serwisem wizyta u Ciebie i Twojego domu może przynieść głęboki oddech ulgi. Dlaczego nie zadzwonisz do nas dzisiaj?

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć