Lata doświadczeń w biznesie

PŁYTKA, KTÓRA WYGLĄDA JAK MARMUR: SOLIDNE POMYSŁY NA REMONT

PŁYTKA, KTÓRA WYGLĄDA JAK MARMUR: SOLIDNE POMYSŁY NA REMONT

Marmur jest olśniewającą opcją płytek i podłóg, która oferuje najwyższy poziom wyrafinowania w każdej części domu. Płytki, które wyglądają jak marmur, są bardziej przystępne cenowo i można je znaleźć w wielu sklepach specjalistycznych i sklepach z narzędziami, z szeroką gamą kolorów i wzorów do wyboru.

Od tysięcy lat marmur jest poszukiwany jako jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych materiałów do budowy. Od czasów starożytnej Grecji do czasów współczesnych, marmur jest ponadczasowym wyglądem, który może ozdobić podłogi, blaty, łazienki, kuchnie, schody i inne. Ale niektóre opcje marmuru może spaść poza średnim zakresie cenowym. Kiedy marmur jest zbyt drogi, lub jeśli nie ma żadnych dostępnych, co można zrobić, aby naśladować ten piękny i wspaniały wygląd? Na szczęście, istnieje sposób, aby osiągnąć gładki wygląd marmuru z alternatywnych materiałów, takich jak ceramika i porcelana. Płytki porcelanowe można ciąć i wykańczać, aby wyglądały tak samo realnie i wyrafinowanie jak prawdziwy kamień marmurowy.

Upewnij się, że poświęcisz trochę czasu na sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji płytek, które wyglądają jak marmur.  Płytka Faux jest elastyczna, wszechstronna, piękna i przystępna cenowo dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z wystrojem domu lub przebudową.

Marmurowa Płytka Porcelanowa

Istnieje duży rynek na porcelanowe płytki, które wyglądają jak marmur. Wygląd płytek porcelanowych jest popularną opcją ze względu na to, jak dobrze wykonuje pracę przypominającą rzeczywistość. Jest to również jeden z najbardziej polecanych przez wielu profesjonalnych projektantów wnętrz i dekoratorów płytek porcelanowych marmuropodobnych, ponieważ zawiera w sobie gładkość, trwałość i naturalne żyłkowanie znanej płytki Carrara.

Podobnie jak w przypadku marmuru naturalnego, istnieje wiele różnych rodzajów płytek porcelanowych, które wyglądają jak marmur Carrara. W zależności od położenia marmuru i rodzaju wpływu, jaki chcesz mieć, znajdziesz różne kolory i style, które pasują do wyglądu Twojego domu.

Zalety płytek porcelanowych

 • Ma bardzo niski wskaźnik absorpcji wody
 • Płytka porcelanowa jest świetna w chłodniejszych warunkach atmosferycznych
 • Super gęste i wytrzymałe na intensywne użytkowanie
 • Płytka porcelanowa jest trwała przez długi okres czasu, co czyni ją idealnym wyborem pod względem wartości w dłuższej perspektywie czasowej.

Wady płytek porcelanowych

 • Płytka porcelanowa jest często droższa od płytki ceramicznej
 • Twardsza płytka do cięcia, często wymaga użycia profesjonalisty.

Wciąż jest oczywiste, że porcelana jest bardziej popularnym wyborem niż ceramika. Ponieważ jest to produkt wysokiej jakości w branży, to wyznacza wyższe standardy. Ma trwałe właściwości, co czyni go pożądanym materiałem dla konsumentów.

Płytka marmurowa ceramiczna

Marmurowa płytka ceramiczna jest kolejną popularną i zdrową alternatywą dla prawdziwego marmuru. Jest również alternatywą dla porcelany, która jest bardziej popularnym materiałem używanym do wykonywania marmurowych podłóg i płytek.

Ceramiczne i porcelanowe płytki marmurowe mają swoje wady i zalety w oparciu o to, czego szukasz w swoim domu. Niektórzy mogą nawet próbować argumentować, że ceramika i porcelana są zasadniczo takie same i że otrzymasz taki sam wygląd i wartość z obu, bez względu na to, co płacisz. Jednak większość będzie się spierać na rzecz porcelany zamiast ceramiki.

Zalety płytek ceramicznych

 • Istnieje kilka zalet płytek ceramicznych o wyglądzie marmuru, w tym:
 • Działa przy wyższych temperaturach, co czyni go dobrym wyborem dla domów pustynnych
 • Ceramika jest bardziej lekka niż porcelana
 • Często tańsze niż porcelana
 • Ceramika jest łatwiejsza do cięcia dla tych, którzy chcą zrobić płytki DIY dla swoich domów

Wady płytek ceramicznych

 • Ceramika jest porowata i bardziej absorbująca wodę niż porcelana
 • Nie wytrzymuje intensywnego użytkowania
 • Ceramika nie jest zalecana do montażu na zewnątrz

Płytka ceramiczna nie jest zazwyczaj tak poszukiwana jak płytka porcelanowa, chociaż obie są dostępne na rynku dla różnych rodzajów płytek marmurowo-podobnych. Należy pamiętać, że zarówno porcelana, jak i ceramika liczą się jako materiały "ceramiczne"; są one tworzone z gliny i wypalane w podobny sposób.

Pomysły na płytki z marmuropodobne

Wszędzie można znaleźć marmur jak kafelki. Płytka wyglądająca jak marmur jest bardzo poszukiwana przez wielu właścicieli domów i dekoratorów, ponieważ jest idealnym rozwiązaniem dla płytek wyglądających jak prawdziwy marmur.

Marmur jest klasycznym i oszałamiającym materiałem budowlanym, który powinien być celebrowany we wszystkich swoich formach. A teraz nie musisz łamać banku, próbując to zrobić. Możesz zainwestować w tańsze i jeszcze bardziej wytrzymałe materiały, które będą odzwierciedlać klasyczny wygląd marmuru w ponadczasowym, domowym stylu.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć