Lata doświadczeń w biznesie

Meble skandynawskie do salonu – jakie wybrać?

Meble skandynawskie do salonu – jakie wybrać?

Styl skandynawski to ostatnio bardzo popularny sposób aranżacji wnętrz, a pochodzi on oczywiście z krajów skandynawskich, takich jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, czy Dania. Charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i naturalnością. We wnętrzach dominują jasne kolory, drewno, kamień i beton. Jego znakiem rozpoznawalnym jest bardzo duża ilość światła naturalnego, jak również przestronność i funkcjonalność. Wszystko to ma na celu stworzenie w naszym pomieszczeniu ciepłego, przytulnego i relaksującego klimatu.

Jakie meble skandynawskie do salonu?

Ważne jest, aby wszystko było proste, funkcjonalne i przestronne, ale jednocześnie przytulne i relaksujące, tak aby stworzyć przyjazną atmosferę w naszym salonie. Mebli skandynawskich jest cała masa, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Ogranicza nas w tym przypadku tylko wyobraźnia i możliwości aranżacyjne naszego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że salon w stylu skandynawskim musi być przestronny, więc nie możemy przesadzać z ilością przedmiotów, które finalnie przyniosą niechciany przez nas efekt ciasnoty. Meble skandynawskie, które będą pasować do naszego salonu to przede wszystkim:

  • Sofa lub fotel w jasnych kolorach, np. biały, szary czy beżowy. Mogą mieć prosty design i być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len czy wełna.
  • Stolik kawowy, który może być wykonany z drewna lub metalu. Prosty design i neutralne kolory sprawiają, że będzie pasował do różnych aranżacji.
  • Półki i regały, które również mogą być wykonane z drewna lub metalu. Prosty design i neutralne kolory pozwolą na przechowywanie książek czy ozdób, a jednocześnie nie przytłoczą pomieszczenia.
  • Dywan, który może być wykonany z naturalnych materiałów, takich jak wełna czy bawełna. Prosty design i jasne kolory będą pasować do aranżacji.

Montaż mebli skandynawskich

Meble skandynawskie charakteryzują się tym, że często przeznaczone są do samodzielnego montażu. Kupujemy je w ciasno zapakowanych kartonach, w środku których znajdziemy wszystkie elementy naszego mebla, instrukcję montażu i niezbędne podstawowe narzędzia, takie jak klucz imbusowy, wkrętak, śruby i gwoździe. Proces montażu mebli skandynawskich jest zasadniczo prosty – polega na składaniu i przykręcaniu poszczególnych elementów mebla według instrukcji producenta. Złożenie nawet większych i bardziej zaawansowanych mebli nie powinno nam zająć dłużej niż kilka godzin. Ważne jest tutaj dokładne przestrzeganie instrukcji, aby montaż odbył się prawidłowo, przez co zapewnimy naszym meblom długotrwałą żywotność.

Ceny

Ceny mebli skandynawskich mogą się różnić w zależności od producenta, jakości materiałów i skomplikowania projektu. Te produkowane przez znane marki mogą kosztować już od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych za jeden mebel. Przykładowo proste, drewniane krzesło możemy już dostać za niewiele więcej niż 100 zł, natomiast za większą skórzaną sofę będziemy musieli już zapłacić od 1000 zł do nawet 10000 zł. Warto podkreślić, że meble skandynawskie do salonu są z reguły uznawane za bardzo przystępne cenowo i nie powinny zrujnować naszego portfela.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Warto zobaczyć