Lata doświadczeń w biznesie

Jak urządzić pokój dziecka? - kilka inspiracji

Jak urządzić pokój dziecka? - kilka inspiracji

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla swojego dziecka? To wcale nie musi być trudne. Pokażemy Ci, jak urządzić pokój dziecięcy i jakie kroki podjąć, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i stylowy.

Jaki styl wybrać do aranżacji pokoju dziecięcego?

Urządzanie pokoju dziecięcego wymaga od nas przede wszystkim zastanowienia się nad otoczeniem. Inspirację możemy czerpać ze zdjęć pokoi dziecięcych. Ten poradnik pomoże Ci nabrać więcej zapału do pracy. Styl skandynawski to popularny sposób na aranżację pokoju dziecięcego, szczególnie w pokojach dla najmłodszych. Jak urządzić pokój dziecka w tym stylu? Nie jest to trudne. Tego typu wnętrza charakteryzują się jasnymi, świetlistymi kolorami i minimalizmem.

Ściany w pokoju dziecka - inspiracje w stylu skandynawskim

Wybór odpowiedniego koloru jest kluczowy. Najczęściej spotykane są białe ściany i naturalne kolory podłóg, ale nie trzeba trzymać się tych barw. Biel jest praktyczna, odbija światło i rozświetlenie pokoju jest bardzo łatwe z tym kolorem. Jeśli chodzi o dekorowanie sypialni dziecka, nie musisz trzymać się bieli. Pastelowe kolory są powszechne w stylu skandynawskim. Możesz również użyć mocnego koloru akcentu, aby uzupełnić niebieski, szary lub żółty. Jeśli nie lubisz nasyconych kolorów, ale chcesz, aby pokój Twojego dziecka był przytłoczony, możesz wybrać jeden mocny kolor jako motyw przewodni (cytrynowy, miętowy, itp.) i połączyć go z bielą, szarością lub oboma.

Sprawdź również: Jak wybrać bezpieczne meble dla dziecka?

pokój dziecięcy

Aranżuj za pomocą tapety

Tapety mogą być użyte do pomalowania pokoju w neutralnych kolorach i dodania akcentów kolorystycznych do konkretnej ściany. Tapety dla dzieci są doskonałym wyborem do pokoju dziecięcego. Są bezpieczne nawet dla alergików i można je łatwo czyścić delikatnymi detergentami. Za pomocą różnorodnych tapet można również uzyskać efekt artystyczny - tapety ze zwierzętami, gwiazdami, chmurami i gwiazdkami błyskawicznie odmienią przestrzeń pokoju dziecka.

Drugim sposobem na aranżację pokoju dziecka jest kierowanie się jego zainteresowaniami, szczególnie w przypadku starszych dzieci (w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej). Czy Twoje dzieci uwielbiają zwierzęta? Możesz wybrać dodatki lub tapetę z motywami zwierzęcymi.

Kolejnym ważnym aspektem przy urządzaniu pokoju dziecięcego jest oświetlenie

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować pokój dziecka, nie zapomnij o oświetleniu. Pokój dziecka spełnia wiele funkcji. Może być zarówno sypialnią, bawialnią, jak i pokojem do nauki. Ważne jest, aby wyposażyć go w źródła światła. Niezbędna jest lampa sufitowa, lampka nocna, a jeśli dziecko chodzi do szkoły - lampka do nauki.

Dobrym wyborem do oświetlenia centralnego jest lampa wisząca dla dzieci. Dają one jasne, równomiernie rozproszone światło. Można regulować długość przewodu, aby skupić światło, co sprawia, że jest to świetny wybór dla lamp wiszących dla dzieci.

Lampki nocne są niezbędne, aby pomóc Ci zasnąć i sprawić, byś czuł się bezpiecznie. Wiele dzieci boi się spać w ciemności, dlatego ważne jest, aby mieć włączone światło. Lampki nocne dla dzieci emitują przytłumione światło o żółtawym zabarwieniu, które sprzyja zasypianiu i relaksowi. Lampki nocne z naszej kategorii będą miały ściemniane podstawki, które pozwolą na dostosowanie natężenia światła do potrzeb dziecka. Z kolei lampki do nauki powinny być na tyle jasne, by symulować naturalne światło dzienne i nie męczyć oczu. Zwiększy to koncentrację, a także zapobiegnie zmęczeniu.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!