Lata doświadczeń w biznesie

5 pytań o kołdry obciążeniowe

5 pytań o kołdry obciążeniowe

Masz problemy z zaśnięciem? Często się stresujesz i niespokojne myśli wybudzają Cię w nocy? A może Twoje dziecko jest bardzo nadpobudliwe i przez to nie jest w stanie zasnąć? Pomyśl o kołdrze obciążeniowej. To nowoczesny wyrób medyczny o właściwościach terapeutycznych. Czym się charakteryzuje? Sprawdź najczęściej zadawane pytania w tym temacie!

Jak działa kołdra obciążeniowa? Jak sama nazwa wskazuje - obciąża (albo: dociąża) nasze ciało wywierając komfortowy nacisk. Narzuta wypełniona jest w środku szklanymi kuleczkami, które stymulują układ proprioceptywny odpowiadający za tzw. czucie głębokie czyli zmysł orientacji ułożenia własnego ciała. Taki nacisk zwiększa naszą świadomość na temat własnego ciała, rozluźnia, relaksuje, uspokaja, poprawia skupienie i pomaga uporać się z uczuciem lęku.

1. Co to znaczy, że kołdra sensoryczna ma właściwości terapeutyczne?

Kołdry obciążeniowe stosowane są w terapiach przy zaburzeniach takich jak m.in. ADHD, zespół Downa, zespół Aspergera, autyzm, niektóre choroby genetyczne, zespół niespokojnych nóg, depresja i wiele innych.

2. Czy kołdry obciążeniowe są niewygodne w stosowaniu?

To częste pytanie padające z ust pacjentów obawiających się niskiego komfortu korzystania z kołdry. Ta, choć rzeczywiście jest cięższa niż standardowe kołdry, nie naciska boleśnie na ciało. Wręcz przeciwnie - otula zwiększając poczucie bezpieczeństwa. Kołdra nie jest też sztywna, przez co dopasowuje się do ciała użytkownika.

3. Czy kołdra obciążeniowa może wywoływać reakcje alergiczne?

Nie. Producenci kołder sensorycznych dbają o to, aby te nie wywoływały reakcji alergicznych. A wszystko to dzięki odpowiedniemu wypełnieniu (szklane kulki lub szklany granulat) i antyalergicznym materiałów, z których zostały uszyte poszewki. Oczywiście przed zakupem konkretnego modelu warto zorientować się, z jakich materiałów został wykonany.

4. Ile waży kołdra obciążeniowa?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy powinien dopasować kołdrę obciążeniową do siebie. Jej waga powinna wahać się między 10 a 15% masy ciała osoby ją użytkującej. Zbyt ciężka kołdra może być nie tylko niekomfortowa w stosowaniu, ale może też pobudzać receptory zbyt mocno, co nie zapewni oczekiwanych efektów. Podobnie, gdy jej waga będzie zbyt lekka.

5. Czy pod kołdrą należy spać całą noc?

Docelowo można, ale na początku warto dawkować jej użytkowanie, np. zaczynając od leżenia pod nią kilka godzin (np. w trakcie popołudniowej drzemki).

Szukasz odpowiedniej kołdry dla siebie lub/i dla swojego dziecka? Sprawdzaj oferty renomowanych producentów. Wówczas możesz liczyć na odpowiednią jakość i ekspertów, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model. Warto skonsultować swój wybór również ze swoim lekarzem rodzinnym lub/i fizjoterapeutą. Sprawdź kołdry obciążeniowe od Gravity Blankets - możesz być pewien ich wysokiej jakości.

O serwisie

Wiadomości z całego świata. newsy, technologia, zdrowie, kuchnia. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami. Zapraszamy!